Сердюк Ігор Миколайович
(03.11.1969 – 18.02.2014)
 

Сердюк Ігор Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 3 листопада 1969 року у місті Кременчук Полтавської області. Закінчив кременчуцьку середню загальноосвітню школу № 18. У 1988-1990 роках проходив службу у лавах Радянської Армії. З початку 1990-х років брав участь у національно-патріотичному русі у місті Кременчук, був активним діячем у боротьбі за те, щоб прапором нової держави став жовто-блакитний стяг та гербом Тризуб. Займався приватною підприємницькою діяльністю, організацією ремонтно-монтажних робіт. Захоплювався підводною риболовлею і спортивним дайвінгом, перемагав на всеукраїнських змаганнях з цього виду спорту, навіть їздив на міжнародні. Завжди в усьому досягав високих результатів. Був веселою, чесною і порядною людиною, мав друзів по всій Україні.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був прапороносцем 9-ї сотні Самооборони Майдану. Інколи їздив додому, щоб навідати рідних. 18 лютого 2014 року на перехресті вулиці Інститутської та Кріпосного провулку неподалік Маріїнського парку він разом з іншими активістами Майдану будував барикаду, носив мішки. Під час цього на них напали "тітушки" та бійці "Беркуту". Почалася сутичка, в ході якої хтось вистрелив Ігорю Сердюку впритул з обрізу в обличчя, внаслідок чого той загинув на місці. Похований у місті Кременчук Полтавської області на Свіштовському кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Ігорю Миколайовичу Сердюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 3 листопада 2014 року у Кременчуці було відкрито дві меморіальні дошки: одну було встановлено на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 18 (вулиця Ватутіна № 25), де навчався Герой, другу – на фасаді будинку № 3 по вулиці Першотравневій, де він жив. 16 лютого 2016 року рішенням сесії Кременчуцької міської ради вулицю Жовтневу було перейменовано на вулицю Ігоря Сердюка.

Сердюк Ігор Миколайович. Місто Кременчук Полтавської області, Свіштовське кладовище. Вид 1


Сердюк Ігор Миколайович. Місто Кременчук Полтавської області, Свіштовське кладовище. Вид 2


Сердюк Ігор Миколайович. Місто Кременчук Полтавської області, Свіштовське кладовище. Загальний вид