Сеник Роман Федорович
(26.07.1968 – 25.01.2014)
 

Сеник Роман Федорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 26 липня 1968 року у селі Наконечне Друге Яворівського району Львівської області. У восьмирічному віці відзначився тим, що врятував з крижаної води дівчинку, яка каталася на санчатах і впала у річку. Закінчив школу у селі Наконечне Перше, після чого навчався у технікумі. У 1989 році першим підняв синьо-жовтий прапор у своєму селі. Служив миротворцем у контингенті Миротворчих сил ООН у Югославії під час війни Хорватії за незалежність, де був прапороносцем, за що отримав бойові нагороди. Протягом останніх 15 років життя мешкав у місті Турка Львівської області. Працював оператором на автозаправній станції.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років тричі їздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Входив до 29-ї Бойківської сотні самооборони Майдану, жодної зброї не мав. Носив з собою прапор України з написом "Турка", через що в сотні його називали "Турківським прапороносцем". Зазвичай чергував з шостої до дев'ятої години ранку. 22 січня 2014 року його було важко поранено під час сутичок біля стадіону "Динамо" на вулиці Грушевського, коли він стояв з прапором на передовій. Снайпер прострілив йому легеню та завдав важкого поранення в плече бронебійною кулею спеціального призначення. Роман Сеник переніс кілька операцій у Київській міській клінічній лікарні № 17, втратив понад 3,5 літра крові, йому довелося ампутувати руку з роздробленою кісткою. Для його порятунку здали кров понад 350 небайдужих людей. Проте ушкодження виявилися занадто важкими, і вранці 25 січня 2014 року він помер у лікарні, не приходячи до тями. Похований у селі Наконечне Друге Яворівського району Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Роману Федоровичу Сенику посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29).

Сеник Роман Федорович. Кладовище села Наконечне Друге Яворівського району Львівської області