Семенов Вячеслав Анатолійович
(23.07.1969 – 17.02.2015)
 

Семенов Вячеслав Анатолійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 86/2016 від 11.03.2016)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 23 липня 1969 року у місті Жмеринка Вінницької області. Закінчив жмеринську середню загальноосвітню школу № 6. У 1987-1989 роках проходив строкову службу у лавах Збройних Сил СРСР. Тривалий час працював наладчиком на Жмеринському заводі "Сектор". З 2001 року працював на залізниці механіком ремонтно-ревізійної дільниці телеуправління "Граніт". У 2005 році закінчив Вінницький політехнічний інститут.
      У серпні 2014 року був призваний у ході мобілізації до лав Державної прикордонної служби України. Службу проходив на сході України, де приймав участь в антитерористичній операції. Обіймав посаду заступника начальника першої прикордонної застави оперативно-бойової прикордонної комендатури 24-го Могилів-Подільського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України. У зоні бойових дій проявив себе як мужній та відважний воїн, умілий керівник та вірний товариш.
      У лютому 2015 року під час Дебальцевської операції старший лейтенант В.А. Семенов командував контрольним блокпостом № 12801 "Балу" біля селища Фащівка Перевальського району Луганської області поблизу Дебальцеве, який через вигідне географічне розташування мав стратегічне значення для оборони міста Дебальцеве і з початку 2015 року зазнавав постійних нападів з боку російських бойовиків із застосуванням танків, важкої артилерії, мінометів.
      9 лютого 2015 року прикордонний наряд на чолі зі старшим лейтенантом В.А. Семеновим прибув на блокпост, замінивши товаришів, які до цього декілька днів вели запеклі бої. Протягом восьми днів та ночей під його безпосереднім керівництвом було відбито п'ять атак російських бойовиків. Прикордонним нарядом було знищено танк, бойову машину піхоти та вантажівку російських бойовиків. Відважний офіцер особисто очолював групу під час виконання найбільш небезпечних завдань, підтримував високий бойовий дух підрозділу. 16 лютого 2015 року російські бойовики двічі здійснювали атаку. В першому випадку, не спромігшись захопити контрольний блокпост штурмом, вони упродовж двох годин здійснювали мінометний обстріл блокпосту.
      17 лютого 2015 року російські бойовики за підтримки артилерії та танків протягом дня штурмували блокпост. Коли почався артилерійський обстріл, старший лейтенант В.А. Семенов вискочив з бліндажа, аби перевірити обстановку. У цей час російський танк вистрелив впритул по позиціях прикордонників. Осколок пробив задню пластину бронежилета, пройшов під кутом вверх під праву лопатку. Коли командира занесли до бліндажа, він був ще живий. Усвідомивши неможливість подальшого утримання рубежу, він віддав підлеглим бойовий наказ відходити на запасні позиції. Того ж дня від отриманих поранень він помер на руках у лікаря, проте його підлеглі завдяки героїчному вчинку командира змогли повернутися живими. Похований у місті Жмеринка Вінницької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 86/2016 від 11 березня 2016 року за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому лейтенанту Вячеславу Анатолійовичу Семенову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Старший лейтенант.
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (09.04.2015, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі).
      22 серпня 2016 року у Жмеринці на фасаді будівлі Управління Жмеринської дирекції залізничних перевезень (проспект Бориса Олійника № 4), де працював Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 24 серпня 2016 року у місті Могилів-Подільський Вінницької області біля входу до міського парку було відкрито Меморіал пам'яті героїв АТО, серед яких портрет В.А. Семенова. 23 травня 2017 року у Жмеринці на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 6 (вулиця Магістральна № 21/1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 23 серпня 2017 року ім'я Героя присвоєно Могилів-Подільському прикордонному загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Семенов Вячеслав Анатолійович. Кладовище міста Жмеринка Вінницької області. Вид 1


Семенов Вячеслав Анатолійович. Кладовище міста Жмеринка Вінницької області. Вид 2