Щербанюк Олександр Миколайович
(02.01.1968 – 20.02.2014)
 

 Щербанюк Олександр Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 січня 1968 року у селі Котелеве Новоселицького району Чернівецької області. Навчався у Чернівецькій школі-інтернаті № 2, потім – Чернівецькому вищому професійному художньому училищі № 5. Мешкав у місті Чернівці. Займався приватною підприємницькою діяльністю, виконував будівельні роботи, переважно як муляр-плиточник. Активно займався громадською діяльністю. Член партії "Батьківщина" з 2004 року, керівник партійного осередку, учасник усіх виборчих перегонів.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років періодично приїздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 19 лютого 2014 року востаннє вирушив з Чернівців до Києва. Він був рішуче налаштований, що мусить бути там, на передовій, де найбільше потрібні люди. 20 лютого 2014 року загинув прямо біля чернівецького намету "Батьківщини" внаслідок двох вогнепальних поранень, перша куля снайпера влучила йому зліва нижче ребер, друга – у серце. Похований у місті Чернівці на Центральному кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Олександру Миколайовичу Щербанюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 6 березня 2014 року рішенням сесії Чернівецької міської ради Олександру Щербанюку присвоєно звання "Почесний громадян міста Чернівці" (посмертно), а вулицю Чапаєва перейменовано на вулицю Олександра Щербанюка. 2 березня 2016 року у Чернівцях на фасаді будівлі військово-спортивного ліцею-інтернату (вулиця Луковецька № 29) йому було відкрито меморіальну дошку.

Щербанюк Олександр Миколайович. Місто Чернівці. Центральне кладовище. Вид 1


Щербанюк Олександр Миколайович. Місто Чернівці. Центральне кладовище. Вид 2


Щербанюк Олександр Миколайович. Місто Чернівці. Центральне кладовище. Загальний вид