Романенко Дмитро Васильович
(27.01.1962)
 

Романенко Дмитро Васильович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 492/2012 від 24.08.2012)

орден Держава

      Народився 27 січня 1962 року у Вінницькій області. Коли йому виповнилося два роки родина переїхала жити на Донбас, у село Микільське Волноваського району Донецької області. Жили недалеко від шахти, що і зіграло вирішальну роль у виборі професії.
      З 1982 року працює прохідником дільниці підготовчих робіт державного підприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, що розташоване у місті Вугледар Донецької області. Чисельність працюючих близько 3500 чоловік. Шахта має 4 вертикальних стволи. Працює 5 лав.
      Керівництво підприємства робить ставку передусім на концентрацію гірничих робіт, збільшення навантажень на діючі забої, посилення трудової дисципліни. Тому стабільні результати шахти "Південнодонбаська № 1" – не випадковість, а закономірність. Складових успіху декілька: це і старанність усього шахтарського колективу, і допомога комерційних партнерів. Річний обсяг видобутку вугілля – 850-900 тисяч тонн. У роботі три очисних вибої. Виїмка вугілля здійснюється механізованими комплексами ДМ, 1КД-90 і очисними комбайнами ОКД-200-250. Підготовка гірських виробок здійснюється прохідницькими комбайнами П-110, КСП-32, обсяг проведення гірничих виробок 8,1 кілометр на рік.
      Проходити по 220 метрів і більше стало звичною справою для прохідницької бригади Д.В. Романенко. Понад дві сотні метрів перетином 11,2 квадратних метри по міцним породам – такий показник хоч і не легкий, але вже традиційний для його бригади, якою він керує вже понад 10 років. За цей час не було випадку, щоб поставлене завдання виявилося "проваленим".
      У березні та квітні 2011 року на шахті "Південнодонбаська № 1" повним ходом йшла підготовка нової очисної лінії вибою. У березні 2011 року бригада прохідників Д.В. Романенко пройшла 521 метр, а у квітні – 455 метрів. Таким чином за два місяці була повністю закінчена підготовка 14-ї західної лави. У липні 2012 року бригада Д.В. Романенко при проведенні конвеєрного ходка 12-ї західної лави пройшла 240 метрів виробок, виконавши норматив швидкості проведення на 165%.

      Указом Президента України Віктора Януковича № 492/2012 від 24 серпня 2012 року за визначний особистий внесок у розвиток вітчизняної вугільної промисловості, зміцнення енергетичного потенціалу держави, багаторічну самовіддану працю та високу професійну майстерність прохіднику дільниці підготовчих робіт державного підприємства "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1" Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Донецької області Дмитру Васильовичу Романенку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Заслужений шахтар України (22.08.2000, за значний особистий внесок у розвиток вугільної промисловості, багаторічну сумлінну працю). Нагороджений орденом "За заслуги" II ступеня та орденом "За мужність" II ступеня (22.08.2007, за вагомі особисті заслуги в розвитку паливної галузі, зміцнення енергетичного забезпечення держави, високий професіоналізм та з нагоди Дня шахтаря), знаками "Шахтарська слава" I, II, III ступеня, знаками "Шахтарська доблесть" II, III ступеня.