Прошкуратова Тамара Сергіївна
(23.08.1958)
 

Прошкуратова Тамара Сергіївна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 699/2001 від 21.08.2001)

орден Держава

      Народилася 23 серпня 1958 року у селі Золотоношка Драбівського району Черкаської області. У 1977 році закінчила Переяслав-Хмельницьке педагогічне училище за спеціальністю "Педагогіка і методика початкового навчання"; у 1983 році – філологічний факультет Черкаського державного педагогічного інституту за спеціальністю "Російська мова і література".
      У 1977-2002 роках працювала вчителем Драбівської загальноосвітньої середньої школи I-III ступенів № 1 імені С.В. Васильченка Черкаської області. Тут вона розкрила свою широку обдаровану натуру з рукодільними, поетичними і художніми талантами. Одноманітні орфографічні правила вона перетворювала на вірші, а сірі плакати – на яскраві картинки. Навіть шкільні стіни нагадували сучасну галерею: сама розмальовувала. До роботи взялася із бурхливим ентузіазмом юності, сповнена прагнення зруйнувати застарілі трафаретні й шаблонні інструкції для вчителів. На її уроках дитина мала змогу творчо проявляти індивідуальність.
      Разом з однодумцями у Драбівській школі створила науково-творчу лабораторію "Пошук", де вчителі початкових класів під її керівництвом вивчали проблему інтегрування на уроках.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 699/2001 від 21 серпня 2001 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку національної освіти, розроблення і запровадження сучасних методів навчально-виховного процесу учительці Драбівської загальноосвітньої школи I-III ступенів імені С.В. Васильченка Черкаської області Тамарі Сергіївні Прошкуратовій присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Член СДПУ(О) (з 01.2002); член Політбюро СДПУ(О) (з 03.2003); член Політради СДПУ(О) (з 03.2003).
      31 березня 2002 року обрана депутатом Верховної Ради України ІV скликання від Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) (СДПУ(О), № 2 у виборчому списку). 14 травня 2002 року на першому урочистому засіданні новообраної Верховної Ради України прийняла присягу та приступила до виконання повноважень Народного депутата України. Член фракції СДПУ(О) (05.2002-04.2006). Член Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти (06.2002-04.2006). Ініціювала законопроекти "Про реструктуризацію заборгованості з виплат педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам закладів освіти", "Про державне замовлення в охороні здоров'я щодо надання населенню України медичних послуг за рахунок бюджетів Державного та місцевих органів самоврядування", зміни до законів "Про професійно-технічну освіту", "Про охорону дитинства" тощо. Склала свої депутатські повноваження 25 травня 2006 року у зв'язку із закінченням повноважень депутатів Верховної Ради України ІV скликання.
      Очолювала Наглядову раду Всеукраїнського благодійного фонду "Освіта України", обрана почесним членом Всеукраїнської громадської організації "Жінки України – за демократію і справедливість" та почесним президентом "Ліги матерів Тернополя".
      У 2006 році балотувалася до Верховної Ради від "Опозиційного блоку НЕ ТАК!" (№ 32 у виборчому списку), але блок до парламенту не пройшов.
      З 2011 року працює доцентом кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, викладає дисципліну "Педагогічна майстерність".
      Кандидат педагогічних наук. Відмінник народної освіти УРСР (1984). Заслужений вчитель України (02.10.1997, за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання молоді). Переможець обласного і лауреат Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" (2000).
      Автор брошури "Інтегровані завдання української мови і народознавства" (1995), інтегрованого посібника "Стежинка" для 2(3) класу (1998), статей.