Прохорський Василь Петрович
(04.05.1980 – 18.02.2014)
 

Прохорський Василь Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 4 травня 1980 року у селі Щуча Гребля Бахмацького району Чернігівської області. У 1997 році закінчив Дмитрівську середню загальноосвітню школу. Проходив строкову службу у лавах Збройних сил України. Після демобілізації був запрошений у Київ на службу до міліції, де пропрацював шість років. Потім перейшов на роботу охоронцем до приватної фірми, яка займалася реалізацією електронних приладів, де працював наступні шість років, самоудосконалювався, займався самоосвітою. Його помітили і перевели у технічний відділ компанії на посаду електрика торговельного обладнання. Нова посада вимагала нових знань і умінь, і він успішно їх набував. Мешкав у Києві на лівому березі Дніпра, поблизу станції метрополітену "Лівобережна". Займався спортом.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років кожного вечора, після роботи, і на вихідних йшов на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Перевагу надавав волонтерській роботі у медичній службі. Допомагав з постачанням медикаментів на Майдан. 18 лютого 2014 року, допомагаючи медикам завантажувати у карети швидкої допомоги поранених після штурм спецпідрозділом "Беркут" барикад на вулиці Інститутській, загинув внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера спрямована у потилицю, прошила навиліт голову і, перебивши артерію та вибивши два зуби, вийшла з тіла. Похований у центрі селища міського типу Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області біля Обеліску Слави.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Василю Петровичу Прохорському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 27 травня 2014 року у селищі Дмитрівка на фасаді будівлі Дмитрівської середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Прохорський Василь Петрович. Центр селища Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області біля Обеліску Слави. Вид 1


Прохорський Василь Петрович. Центр селища Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області біля Обеліску Слави. Вид 2


Прохорський Василь Петрович. Центр селища Дмитрівка Бахмацького району Чернігівської області біля Обеліску Слави. Загальний вид