Позняк Андрій Анатолійович
(30.04.1988 – 03.03.2014)
 

Позняк Андрій Анатолійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 30 квітня 1988 року у селі Борівка Макарівського району Київської області. У 2003 році закінчив борівську середню загальноосвітню школу. Любив природу, під час навчання у школі разом з друзями висадив величезну алею фруктових дерев, за що отримав похвальну грамоту від директора школи. Займався спортом, їздив на змагання. У 2006 році був призваний на строкову службу у лави Збройних Сил України, служив в інженерних військах. Після демобілізації мешкав у Києві. Працював в охоронній фірмі. Був доброю, спокійною та врівноваженою людиною.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 3 березня 2014 року тіло Андрія Позняка було знайдено у центрі Києва з вогнепальним пораненням у голову. Похований у селі Борівка Макарівського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Андрію Анатолійовичу Позняку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. У червні 2015 року у селі Борівка на фасаді будівлі Борівського навчально-виховного об'єднання йому було встановлено меморіальну дошку.

Позняк Андрій Анатолійович. Кладовище села Борівка Макарівського району Київської області. Вид 1


Позняк Андрій Анатолійович. Кладовище села Борівка Макарівського району Київської області. Вид 2