Порхун Олександр Володимирович
(21.01.1987)
 

Порхун Олександр Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 165/2015 від 23.03.2015)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 21 січня 1987 року у місті Києві. У 2008 році закінчив Львівський інститут Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю "Управління діями підрозділів аеромобільних військ".
      Командир 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.
      З 2014 року майор О.В. Порхун приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      Під час проведення антитерористичної операції приймав виважені та рішучі рішення у критичні моменти бою. 29 липня 2014 року штурмова група під керівництвом офіцера взяла під контроль та утримувала Савур-Могилу, що в подальшому позитивно вплинуло на хід операції з найменшими втратами серед особового складу та техніки. В ході операції військовослужбовець отримав контузію III ступеню, але продовжував виконувати поставленні завдання.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 165/2015 від 23 березня 2015 року За виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові майору Олександру Володимировичу Порхуну присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      У 2019 році балотувався до Верховної Ради України від виборчого округу № 217 (місто Київ), але програв, набравши 3,65% голосів виборців і посівши 7-е місце серед 25-ти претендентів.
      Майор.
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя.

Президент України Петро Порошенко вручає Олександру Порхуну нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Олександру Порхуну нагородні атрибути звання Герой України.