Полянський Леонід Петрович
(24.10.1975 – 20.02.2014)
 

Полянський Леонід Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 24 жовтня 1975 року у місті Жмеринка Вінницької області. Закінчив жмеринську середню загальноосвітню школу № 6. У 1991-1994 роках навчався у Жмеринському вищому професійному училищі. Працював залізничником колійної машинної станції Жмеринської залізниці. У роботі був працелюбним і добросовісним, любив бути першим, міг вийти на роботу о шостій ранку, щоб встигнути закінчити свою роботу раніше за інших. Останні роки мешкав і працював у Києві. Був веселою, компанійською і дуже щирою людиною, допомагав кожному, хто звертався до нього, любив пожартувати.
      Був етнічним поляком, але дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      З грудня 2013 року перебував на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Член самооборони Майдану, належав до Барської сотні. Будував та охороняв барикади. Завжди намагався бути першим, на передовій, там, де було найгарячіше і найважче. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у груди. Похований у місті Жмеринка Вінницької області на римо-католицькому цвинтарі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Леоніду Петровичу Полянському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 29 квітня 2014 року у Жмеринці на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 6 (вулиця Магістральна № 21/1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 18 березня 2015 року у Жмеринці на фасаді будівлі Жмеринського вищого професійного училища (вулиця Київська № 13), де навчався Герой, йому було відкрито ще одну меморіальну дошку.

Полянський Леонід Петрович. Римо-католицький цвинтар міста Жмеринка Вінницької області. Вид 1


Полянський Леонід Петрович. Римо-католицький цвинтар міста Жмеринка Вінницької області. Вид 2