Подригун Олександр Володимирович
(23.01.1972 – 23.02.2014)
 

Подригун Олександр Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 23 січня 1972 року у селі Залужжя Білогірського району Хмельницької області. Закінчив місцеву школу, потім – Волочиське столярне училище. Працював в одній із фірм у селищі міського типу Білогір'ї Хмельницької області. Після банкрутства фірми був призваний до лав Збройних Сил України. Після демобілізації не знайшовши роботи у рідному селі поїхав на заробітки до Києва, працював де тільки міг, роботи ніколи не цурався. Був доброю, чуйною, турботливою людиною, постійно допомагав рідним.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. 21 лютого 2014 року був жорстоко побитий, внаслідок чого отримав важкі тілесні ушкодження. Його знайшли на вулиці Лісовій у Києві з розбитою головою, череп проломили так, що кістки увійшли у мозок. Був шпиталізований до однієї з київських лікарень, де і помер 23 лютого 2014 року. Похований у селі Залужжя Білогірського району Хмельницької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Олександру Володимировичу Подригуну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 19 лютого 2016 року у селі Залужжя на фасаді будівлі Залузької середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Подригун Олександр Володимирович. Кладовище села Залужжя Білогірського району Хмельницької області. Вид 1


Подригун Олександр Володимирович. Кладовище села Залужжя Білогірського району Хмельницької області. Вид 2