Петринюк Василь Андрійович
(20.07.1952)
 

Петринюк Василь Андрійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 1058/1999 від 21.08.1999)

орден Держава

      Народився 20 липня 1952 року у селі Огрисківці Лановецького району Тернопільської області. Після закінчення в 1967 році восьми класів Буглівської середньої школи вступив на навчання до Шепетівського технікуму бухгалтерського обліку, який закінчив в 1970 році, здобувши спеціальність бухгалтера. В цьому ж році вступив на навчання в Тернопільський фінансово-економічний інститут і закінчив його в 1976 році, здобувши спеціальність економіста. В період з листопада 1970 року по листопад 1971 року служив в лавах Радянської Армії.
      Після цього працював головним бухгалтером колгоспу "Світанок" Лановецького району Тернопільської області. З 1974 року – головний бухгалтер Білогірського райсільгоспуправління, а з 1980 року – голова колгоспу "Червона Зірка" в селищі Ямпіль Білогірського району. В лютому 1991 року обраний Першим секретарем Теофіпольського райкому партії Хмельницької області і працював по серпень 1991 року. В квітні 1992 року обраний головою колгоспу "Труд" села Новоставці Теофіпольського району. В вересні 1992 року провів реформування колгоспу в ТОВ "Полква".

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 1058/1999 від 21 серпня 1999 року за визначний особистий внесок в організацію та забезпечення одержання найвищих показників з виробництва сільськогосподарської продукції, розвиток соціальної сфери директору товариства "Полква" Теофіпольського району Хмельницької області Василю Андрійовичу Петринюку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      З початком аграрної реформи в Україні В.А. Петринюк провів повну реформу господарства, організувавши ТОВ "Старт", яке стало потужним підприємством. Це була перша аграрна реформа на Поділлі. На сучасному етапі ТОВ "Старт" є об'єднанням 5-х колишніх колгоспів і міжгосподарського комбікормового заводу. Все це разом становить велике розвинуте господарство, в якому обробляється близько 10 тисяч га землі, на якій вирощують по 63-66 ц/га зернових, по 589 ц/га буряків, надій молока від корови – понад 7 тисяч кг на рік. Широко розвинені переробні підприємства і промисли. Злагоджено діє два цегельних заводи, комбікормовий завод, три млини, три пекарні, м'ясопереробний цех, деревопереробний цех, цехи з ремонту двигунів, паливних насосів та електродвигунів. ТОВ "Старт" постійно бере участь у регіональних і державних сільськогосподарських виставках. Корови товариства були визнані чемпіонками виставок "Агро-2005" і "Агро-2006". ТОВ "Старт" внесло пропозицію виступити виконавцем пілотного проекту з відпрацювання механізмів купівлі-продажу землі на базі господарств Теофіпольського району.
      В 1998 році був обраний заступником голови Всеукраїнського Союзу сільськогосподарських підприємств. В 2000 році обраний академіком УТА. В грудні 2006 року в Українській Технологічній Академії захистив звання Доктора економічних наук.
      Заслужений працівник сільського господарства України (18.10.1997, за вагомі досягнення у праці, що сприяють соціально-економічному і культурному розвиткові Хмельницької області). Нагороджений орденом "Знак Пошани"; Почесною грамотою Кабінету міністрів України (18.07.2002, за значний особистий внесок у реформування сільськогосподарського виробництва, багаторічну сумлінну працю в агропромисловому комплексі та високий професіоналізм). Має нагороди обласної Ради і облдержадміністрації, а також Орден Святого рівноапостольного князя Володимира та Орден Нестора Літописця.