Петраківський Олександр Петрович
(04.06.1988)
 

Петраківський Олександр Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 918/2014 від 04.12.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

       Народився 4 червня 1988 року у місті Житомир у родині військовослужбовців. Його батько ще з 8-го класу навчання у школі почав готувати сина до офіцерської служби. На час закінчення школи він вже здійснив понад сто стрибків з парашутом і досконало володів всіма тими зразками стрілецької зброї, яка була у воїнів підрозділів спеціального призначення. Закінчив факультет аеромобільних військ Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові, після чого був скерований для проходження подальшої служби на посаду командира групи спеціального призначення 8-го окремого полку спеціального призначення оперативного командування "Північ" Сухопутних військ України (місто Хмельницький).
      З весни 2014 року капітан О.П. Петраківський приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Разом зі своєю групою неодноразово виходив на виконання складних та ризикованих завдань. І завжди повертався з них без втрат, бо набув досвід і те особливе відчуття небезпеки, яке може виникати в бійців під час перебування в тилу противника.
      20 липня 2014 року група військових під його керівництвом забезпечувала проходження колони техніки Збройних Сил України та сил добровольчого батальйону "Айдар" до аеропорту Луганська. Під містом Щастя Новоайдарського району Луганської області група потрапила у засідку російських бойовиків. У ході бою капітан О.П. Петраківський помітив, що в гарячці бою один з бійців загубив сталеву каску і віддав підлеглому свій кевларовий шолом, чим врятував його життя, бо той після бою виявив на касці сім вм'ятин від осколків. Між тим за кілька хвилин після того, як офіцер віддав свій шолом розвіднику, йому в голову влучив осколок міни. Попри важке поранення, він продовжував керувати діями групи і виносив поранених у безпечне місце. В результаті було забезпечено передислокацію колони техніки.
      Коли нарешті підійшло підкріплення, медики почали надавати першу допомогу. З мобільного госпіталю героїчного офіцера доправили до Головного військово-медичного клінічного центру Міністерства оборони України. Столичні військові медики зробили майже неможливе, рятуючи життя пораненого капітана, але один уламок кості черепа був виявлений у мозку. Це потребувало подальшого лікування за кордоном, тому у жовтні 2014 року пораненого офіцера доправили літаком до однієї з клінік Тель-Авіва, де найкращі ізраїльські нейрохірурги намагаються поставити його на ноги.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 918/2014 від 4 грудня 2014 року за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України майору Олександру Петровичу Петраківському присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Майор (2014).
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя. 26 серпня 2015 року рішенням сесії Хмельницької міської ради Олександру Петраківському присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницький".