Пехенько Ігор Олександрович
(19.07.1970 – 20.02.2014)
 

Пехенько Ігор Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 19 липня 1970 року у Києві. У дитинстві був спокійним та здібним хлопчиком, навчався у музичній школі по класу баяна і гітари, іноді грав на гітарі. Після закінчення 10 класів середньої загальноосвітньої школи проходив строкову службу у лавах Радянської Армії, служив на Уралі у внутрішніх військах. Мріяв стати археологом. Часто виїздив в експедиції з Інститутом археології Національної академії наук України. Працював під Бахчисараєм у Криму. Досліджував життя скіфів на розкопках у Херсонській області. Дуже любив коней, працював у Київському зоопарку, цирку, в театрі. Обожнював книги, займався спортом. Останні чотири роки мешкав із батьками у місті Вишгород Київської області.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Починаючи з листопада 2013 року знаходився на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 30 листопада 2013 року був сильно побитий бійцями "Беркуту", після чого тривалий час лікувався. 17 лютого 2014 року повернувся на Майдан. 20 лютого 2014 року загинув біля Будинку Профспілок від великої втрати крові внаслідок низки вогнепальних поранень, кулі снайпера влучили йому у руку, груди та живіт. Похований у місті Вишгород Київської області на Новому кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Ігорю Олександровичу Пехеньку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 19 лютого 2015 року у Вишгороді на фасаді будинку (вулиця Симоненка № 6), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Пехенько Ігор Олександрович. Місто Вишгород Київської області. Нове кладовище. Вид 1


Пехенько Ігор Олександрович. Місто Вишгород Київської області. Нове кладовище. Вид 2