Пасхалін Юрій Олександрович
(18.01.1984 – 19.02.2014)
 

Пасхалін Юрій Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 18 січня 1984 року у селі Носачів Смілянського району Черкаської області. Закінчив смілянську середню загальноосвітню школу № 11. Був також вихованцем Школи олімпійського резерву у Харкові, займався штангою. Останні роки мешкав у Києві, працював на приватному підприємстві комірником.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років разом з колегами по роботі відвідував Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 18 лютого 2014 року вдень був на Майдані, а потім повернувся додому. Почувши по телевізору, що Майдан намагаються розігнати силою, а проти людей масово застосували вогнепальну зброю – знову вирушив на барикади. 19 лютого 2014 року був розстріляний автоматною чергою – отримав три вогнепальні поранення і одне поранення з пневматичної зброї. Його занесли до пункту медичної допомоги, обладнаного на першому поверсі Будинку профспілок, проте будівлю підпалили. Його встигли винести з палаючої будівлі і відвезти до 18-ї київської лікарні, де він і помер. Похований у селі Носачів Смілянського району Черкаської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Юрію Олександровичу Пасхаліну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 4 квітня 2014 року у Смілі на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 11 (вулиця Рєпіна, 47), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 8 липня 2015 року у Києві на фасаді будинку (вулиця Севастопольська № 7/13), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 19 лютого 2016 року у Смілі на фасаді будинку (вулиця Рєпіна № 43), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Пасхалін Юрій Олександрович. Кладовище села Носачів Смілянського району Черкаської області. Вид 1


Пасхалін Юрій Олександрович. Кладовище села Носачів Смілянського району Черкаської області. Вид 2