Паращук Юрій Григорович
(01.07.1966 – 20.02.2014)
 

Паращук Юрій Григорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 1 липня 1966 року у місті Тальне Черкаської області. Закінчив тальнівську середню загальноосвітню школу № 1. Після закінчення школи переїхав спочатку до Києва, а згодом до Харкова. Працював столяром, їздив на заробітки. Був віруючою, порядною і чесною людиною.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. На Майдані вступив до лав всеукраїнського об'єднання "Свобода". Був волонтером. Ненадовго від'їжджав до Харкова, але у середині лютого 2014 року знову повернувся до Києва разом з іншими харків'янами. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у потилицю, коли він, не маючи жодних захисних засобів, допомагав виносити з під обстрілу своїх поранених побратимів. Похований у місті Тальне Черкаської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Юрію Григоровичу Паращуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 27 квітня 2014 року у місті Тальне на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 1 (вулиця Попова-Гертлейна, 15), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 14 жовтня 2015 року у центрі місті Тальне біля будинку по вулиці Соборній № 30 було відкрито пам'ятник полеглим за волю України, на якому увічнено ім'я Героя.

Паращук Юрій Григорович. Кладовище міста Тальне Черкаської області. Вид 1


Паращук Юрій Григорович. Кладовище міста Тальне Черкаської області. Вид 2