Пантелєєв Іван Миколайович
(01.12.1981 – 20.02.2014)
 

Пантелєєв Іван Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 1 грудня 1981 року у місті Краматорськ Донецької області в інтелігентній родині, мати працювала вчителькою. У 1999 році закінчив краматорську загальноосвітню школу № 10. Потім два роки навчався у Краматорському машинобудівному коледжі Донбаської державної машинобудівної академії за спеціальністю "Програмування для обчислювальної техніки і автоматизованих систем", але навчання так і не закінчив. Останні п'ять років жив у селі Дмитрівка Слов'янського району Донецької області з бабусею, за якою треба було доглядати. Порався по господарству. Складав вірші, грав на різних музичних інструментах, займався рок-музикою, був солістом місцевої рок-групи "Небо Мінуса". Був доброю та порядною людиною.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      10 грудня 2013 року після того, як побачив по телевізору побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів, приїхав на Майдан Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Належав до першої сотні Самооборони Майдану, був відомий під прізвиськом "Креман". Допомагав будувати та захищати барикади. На початку лютого 2014 року поголився наголо, залишивши "оселедець". 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок низки вогнепальних поранень, одна з куль снайпера влучила йому у серце. Похований у селі Дмитрівка Слов'янського району Донецької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Івану Миколайовичу Пантелєєву посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 26 листопада 2015 року у місті Краматорськ у приміщенні загальноосвітньої школи № 10 (вулиця Хабаровська № 40), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 16 грудня 2015 року у місті Краматорськ у приміщенні Краматорського машинобудівного коледжу Донбаської державної машинобудівної академії (вулиця Велика Садова № 99), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.