Палій Іван Єгорович
(12.11.1947 – 01.01.2009)
 

Палій Іван Єгорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 1132/2007 від 21.11.2007)

орден Держава

      Народився 12 листопада 1947 року у селі Лихоліти Чорнобаївського району Черкаської області. У 1974 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю "Теплогазопостачання, вентиляція та каналізація", отримав спеціальність інженера-будівельника.
      Свій трудовий шлях розпочав у 1965 році підсобним робітником будівельного управління № 429 тресту "Чорноморськгідробуд" у місті Одеса. Потім працював роздиральником пакетів на Одеському сталепрокатному заводі імені Дзержинського. У 1966-1968 роках проходив службу у лавах Радянської Армії. Демобілізувавшись із Збройних сил, працював трактористом Іркліївського відділення "Сільгосптехніки", шофером Черкаської пересувної колони №3.
      Після здобуття вищої освіти працював майстром, інженером, старшим виконробом будівельного управління № 562 "Котломонтаж" міста Макіївка Донецької області. З 1976 року – головний інженер, з 1980 року – начальник будівельного управління № 560 тресту "Донбассантехмонтаж" міста Краматорськ Донецької області. З серпня 1985 року очолював трест "Донбаспромхіммонтаж" міста Слов'янськ Донецької області. На цій посаді найбільш значним для І.Є. Палія був період після аварії на Чорнобильській АЕС, коли очолюваний ним трест побудував у Народицькому районі Житомирської області 5 тисяч квартир і 300 кілометрів зовнішнього газопроводу для мешканців, евакуйованих з небезпечної зони.
      Іван Єгорович завжди займав активну громадську позицію, обирався депутатом Донецької обласної ради та Слов'янської міської ради народних депутатів, був членом виконкому. З 19 вересня 1987 року – голова виконкому міської ради Слов'янська. За один рік роботи встиг багато зробити з розвитку житлово-комунального господарства. Протягом 9 місяців організовував будівництво готелю (нині будівля податкової адміністрації на площі Революції).
      З 1988 року – голова донецького обласного управління "Укрголовхімтепломонтаж". З 1995 року – голова регіонального управління "Донбасмонтажспецбуд" корпорації "Укрмонтажспецбуд", на цій посаді здійснював координацію дій усіх організацій, підприємств та корпорацій Донбасу. На його рахунку будівництво та монтаж унікальних станів "3000" і "3600" на Маріупольському комбінаті імені Ілліча і "2500" (дротяно-прокатний) на Макіївському металургійному заводі, виробництва аміачної селітри на Горлівському "Стиролі", установка ізомеризації (глибокої переробки) нафтопродуктів на Лисичанському нафтопереробному заводі. Це друга на всій території СНД сучасна установка, яка давала можливість з бензину А-55 отримувати високооктановий бензин А-95 і А-98.
      У 2006 році призначений директором будівельного комплексу товариства "Проектно-будівельне підприємство "Азовінтекс" міста Маріуполь Донецької області, що під його керівництвом стало швидко розвиватися, нарощувати обсяги і активно працювати на будівельному ринку України. До сфери діяльності "Азовінтексу" входить промислове і громадське будівництво, проектні роботи, виробництво бетонів та залізобетонних конструкцій, транспортні послуги, розробка нерудних родовищ та виробництво щебеню, виробництво металевих конструкцій тощо.
      За величезний досвід і неабиякі організаторські здібності І.Є. Палію довірили будівництво і введення в дію нового киснево-конвертерного цеху на Алчевському металургійному комбінаті. За проектом для будівництва такого об'єкта потужністю 5,5 тисяч тон сталі на рік передбачалося майже 5 років, але Іван Єгорович так організував роботу підрядників, що вже через 20 місяців після установки першої колони, 27 листопада 2007 року, цех видав першу плавку найякіснішої у світі конверторної сталі. З того часу і дотепер уся Європа купує лише цю сталь.
      Своїм високим професіоналізмом, почуттям відповідальності, умінням втілювати в життя найскладніші проекти та невичерпною працьовитістю І.Є. Палій зробив неоціненний внесок в становлення і розвиток будівельного комплексу Донецької області.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 1132/2007 від 21 листопада 2007 року за значний внесок у розвиток металургійної промисловості, спорудження і введення в дію киснево-конверторного цеху Алчевського металургійного комбінату, високий професіоналізм директору будівельного комплексу товариства "Проектно-будівельне підприємство "Азовінтекс" Донецької області Івану Єгоровичу Палію присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Помер 1 січня 2009 року. Похований у місті Слов'янськ Донецької області на Північному кладовищі.
      Заслужений будівельник України (08.08.1997, за значний особистий внесок у спорудження об'єктів промислового, цивільного і соціально-культурного призначення, підвищення ефективності будівельного виробництва). Його ім'я занесене у біографічно-енциклопедичний довідник "Видатні інженери України".

Палій Іван Єгорович. Слов'янськ, Північне кладовище. Вид 1


Палій Іван Єгорович. Слов'янськ, Північне кладовище. Вид 2