Пагор Дмитрій Олексійович
(10.04.1992 – 19.02.2014)
 

Пагор Дмитрій Олексійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 10 квітня 1992 року у селі Хропотова Чемеровецького району Хмельницької області у робітничій родині. Закінчив місцеву школу. Мешкав у місті Хмельницькому, де працював на автомобільній мийці. Цікавився мототехнікою, грав у футбол, виступаючи за місцеву команду в його рідному селі Хропотова на першість Чемеровецького району. Заочно навчався у Подільському державному аграрно-технічному університеті. Був доброзичливою, товариською людиною, гарним другом, який завжди був готовий прийти на допомогу, порадити та підтримати.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      19 лютого 2014 року, під час Революції гідності, приймав активну участь у мирному мітингу біля будівлі Служби безпеки України у Хмельницькому, коли з території будівлі по людям раптово була відкрита стрілянина. Дмитрій Пагор отримав важке вогнепальне поранення у голову, закриваючи собою дівчину, і невдовзі помер у лікарні. Похований у селі Хропотова Чемеровецького району Хмельницької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Дмитрію Олексійовичу Пагору посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

       Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 1 грудня 2014 року у місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області при вході в Інститут механізації та електрифікації сільського господарства Подільського державного аграрно-технічного університету (Хмельницьке шосе № 3), де навчався Герой, йому було відкрито пам'ятний знак. У березні 2016 року у Хмельницькому біля будівлі Служби безпеки України (вулиця Героїв Майдану № 19), де загинув Герой, йому було встановлено пам'ятний знак. У селі Хропотова біля будівлі Хропотівського навчально-виховного комплексу, де навчався Герой, йому встановлено пам'ятний знак.

Пагор Дмитрій Олексійович. Кладовище села Хропотова Чемеровецького району Хмельницької області. Вид 1


Пагор Дмитрій Олексійович. Кладовище села Хропотова Чемеровецького району Хмельницької області. Вид 2