Оробей Валерій Леонідович
(26.01.1960)
 

Оробей Валерій Леонідович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 707/2006 від 19.08.2006)

орден Держава

      Народився 26 січня 1960 року у Запоріжжі. У 1979 році закінчив Запорізькій металургійний технікум. У тому ж році пішов працювати на металургійний комбінат "Запоріжсталь".
      Комбінат "Запоріжсталь" – одне з найбільших промислових підприємств України, продукція якого добре відома і користується попитом у споживачів на внутрішньому ринку та в багатьох країнах світу. Комбінат виробляє високоякісний листовий прокат (гарячекатаний і холоднокатаний) товщиною 0,5-9,0 мм з вуглецевих, низьколегованих, легованих і нержавіючих сталей. Основними споживачами продукції комбінату є виробники зварних труб, підприємства автомобільного, сільськогосподарського, транспортного машинобудування, виробники побутової техніки тощо.
      Основні зусилля фахівців "Запоріжсталі" спрямовані на освоєння нових ринків і видів продукції, зміцнення позитивного іміджу підприємства, розширення географії поставок. Основа успіху – суворе дотримання і постійне удосконалення технологічних процесів, висока якість продукції, чітке виконання договірних зобов'язань, орієнтація на потреби ринку і вміле впровадження ринкових механізмів управління. У 2005 році комбінат нагороджений Почесний дипломом "Краще підприємство України". Міжнародне визнання ВАТ "Запоріжсталь" у діловому світі підтверджено численними призами і сертифікатами.
      За обсягом виробництва сталі комбінат "Запоріжсталь" входить у четвірку найбільших металургійних підприємств України, а за виробництвом тонколистового, у тому числі холоднокатаного, прокату утримує лідерство. ВАТ "Запоріжсталь" є єдиним в Україні підприємством з виробництва тонколистового прокату з нержавіючих і легованих сталей, гнутих профілів, консервної жерсті. У цеху товарів народного споживання випускається чудовий посуд, врізні і накладні мийки з нержавіючої сталі.
      "Запоріжсталь" – не просто промисловий гігант, це візитна картка Запоріжжя. Підприємство складається з 60-ти цехів, у яких працюють понад 20 тисяч осіб. Щорічно підприємство виготовляє більше 3,5 мільйонів тонн чавуну, 4,4 мільйонів тонн сталі і 3,6 мільйонів тонн прокату. Комбінат має унікальне устаткування з виробництва великогабаритних холоднокатаних листів зі спеціальних сталей, а також шліфованих і полірованих смуг і листів з нержавіючих сталей. Сталій тенденції зростання обсягів виробництва, удосконаленню якості виробленої продукції і поліпшенню економічних показників діяльності підприємства значною мірою сприяє висока кваліфікація і досвід інженерів та робітників комбінату, вміла експлуатація металургійних агрегатів і устаткування, розробка і впровадження власних технологій, інтенсифікація та автоматизація виробничих процесів, удосконалення структури управління.
      Велика увага на комбінаті приділяється вирішенню соціальних питань. Металурги щорічно проходять оздоровлення в санаторії-профілакторії на острові Хортиця. Тут же знаходиться і база відпочинку "Металург". Свою базу відпочинку "Бригантина", розташовану на острові Байда, має і молодь підприємства. До послуг запоріжсталівців – чудова навчально-спортивна база СК "Металург", сучасний легкоатлетичний манеж і свій Палац культури металургів. "Запоріжсталь" має власне сільськогосподарське виробництво, 6 міні-заводів з виробництва молока, твердого сиру, майонезу, вершкового масла, борошна, соняшникової і соєвої олій, ковбас і хлібобулочних виробів.
      Позиції комбінату у світовому рейтингу найбільших виробників металу зміцнюються з року в рік. За обсягом експорту комбінат входить в п'ятірку кращих в Україні. Сьогодні гарячекатаний і холоднокатаний лист та рулони експортуються більш ніж у 70 країнах світу. Найбільшими країнами-споживачами продукції комбінату є Росія, Туреччина, Китай, Сирія, Білорусь, Індія, Ізраїль, Нігерія, Польща, Болгарія. У липні 2001 року комбінат став повноправним членом Української асоціації якості, що дозволяє вийти на новий етап освоєння підприємством міжнародних ринків.
      На ВАТ "Запоріжсталь" особлива увага приділяється якості продукції. Здійснюється контроль за якістю сировини, що надходить, матеріалів і продукції, що відвантажується, дотриманням встановлених технологій на всіх переділах виробництва. З 1 травня 2003 року на комбінаті введена в дію Система управління якістю, що відповідає вимогам міжнародних стандартів ISO серії 9000:2000, що є першим кроком на шляху реалізації на комбінаті концепції загального менеджменту якості (TQM).
      27 років В.Л. Оробей працював горновим доменного цеху акціонерного товариства "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь". Обов'язки в горнового – підготовка до випуску металу і сам випуск. Це одна з найважчих робіт на комбінаті. Скільки чавуну виплавив він за ці роки – не злічити. Брав участь в масштабних реконструкціях доменних печей, разом зі своїми колегами освоював абсолютно нові горизонти продуктивності. 1 вересня 2006 року В.Л. Оробей став старшим майстром доменного цеху. Він досконально вивчив технологію і організацію доменного виробництва, його устаткування. І зараз уміло організовує трудовий процес в денній бригаді горнових, здатний оперативно і своєчасно приймати відповідальні рішення. При його участі освоєно ряд нових технологій на доменній печі № 2 і доменній печі № 3. Він вніс цікаві раціоналізаторські пропозиції по поліпшенню конструкції шаблонів і вдосконаленню технології футеровки транспортних жолобів, що дає значний економічний ефект.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 707/2006 від 19 серпня 2006 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку металургії, досягнення високих виробничих показників, багаторічну самовіддану працю горновому доменного цеху акціонерного товариства "Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" Валерію Леонідовичу Оробею присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Заслужений металург України (15.07.2003, за досягнення високих виробничих показників, забезпечення випуску конкурентоспроможної металургійної продукції, багаторічну сумлінну працю).