Нігоян Сергій Гагікович
(02.08.1993 – 22.01.2014)
 

Нігоян Сергій Гагікович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 серпня 1993 року у селі Березнуватівка Солонянського району Дніпропетровської області, куди його родина переїхала з Вірменії, рятуючись від війни у Нагорному Карабасі. У 2011 році, після закінчення березнуватівської середньої загальноосвітньої школи, вступив до Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання, де навчався за фахом "вчитель фізкультури". Активно займався легкою атлетикою та східними єдиноборствами. У 2012 році посів третє місце на чемпіонаті Дніпродзержинська з кіокушинкай карате. Захоплювався радіотехнікою. Мріяв вступити до Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та вчитися на актора.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      8 грудня 2013 року приїхав з власної ініціативи, попередньо не повідомивши батьків, на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. На Майдані був охоронцем, жив у наметах, а також у Будинку профспілок. Приїжджав додому на початку січня 2014 року, проте, попри вмовляння родини, вирішив повернутися на Майдан. 22 січня 2014 року близько шостої години ранку загинув від вогнепальних поранень свинцевою картеччю в шию, голову і груди біля стадіону "Динамо" на вулиці Грушевського. Похований у селі Березнуватівка Солонянського району Дніпропетровської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Сергію Гагіковичу Нігояну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 27 березня 2014 року 24-а сесія Бережанської міської ради перейменували вулицю Галана в Бережанах на вулицю Сергія Нігояна. 21 квітня 2014 року у селі Березнуватівка на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 2 вересня 2019 року у місті Кам'янське на фасаді будівлі Кам'янського коледжу фізичного виховання (вулиця Подольська № 89), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Нігоян Сергій Гагікович. Cело Березнуватівка Солонянського району Дніпропетровської області


Нігоян Сергій Гагікович. Cело Березнуватівка Солонянського району Дніпропетровської області. Фрагмент


Нігоян Сергій Гагікович. Cело Березнуватівка Солонянського району Дніпропетровської області. Загальний вид