Нечипоренко Анатолій Ілліч
(01.09.1941 – 11.04.2014)
 

Нечипоренко Анатолій Ілліч

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 1 вересня 1941 року у селищі міського типу Брусилів Житомирської області в селянській родині. Закінчив 7 класів брусилівської середньої школи № 1 і вже з 14 років працював різноробочим на цегельному заводі. У 18 років закінчив курси водіїв і був призваний до лав Радянської Армії. Після демобілізації поступив на роботу в автобусний парк № 1 водієм рейсового автобуса. Потім перейшов на роботу водієм таксі в київський таксомоторний парк № 1. З 1988 року і до пенсії працював у "Київзовніштрансі" на міжнародних перевезеннях. Після виходу на пенсію і до останніх днів працював в охороні гаражного кооперативу "Пролісок".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років неодноразово приїздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 18 лютого 2014 року був важко травмований на вулиці Інститутській під час сутичок з бійцями "Беркуту", отримав закриту черепно-мозкову травму і вдавлений перелом кісток черепа. Був шпиталізований до реанімації Київської міської клінічної лікарні № 17, де і помер 11 квітня 2014 року. Похований у Києві на Міському кладовищі "Берковець" (дільниця № 86).

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Анатолію Іллічу Нечипоренку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській.

Нечипоренко Анатолій Ілліч. Міське кладовище Берковець (дільниця № 86)