Наумов Володимир Григорович
(09.03.1970 – 18.02.2014)
 

Наумов Володимир Григорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 9 березня 1970 року у селищі Шевченко Добропільського району Донецької області у день народження Тараса Шевченка, творчість якого дуже любив, знав напам'ять його "Кобзар". У 1977-1987 роках навчався у загальноосвітній школі села Світле Добропільського району. Після закінчення школи вступив до Слов'янського сільськогосподарського технікуму. У 1989 році був мобілізований до лав Радянської Армії, служив у Німеччині. У 1991 році демобілізувався та повернувся додому.
      Трудовий шлях розпочав у 1991 році водієм нафтової бази міста Лозова Харківської області. У 1993-1995 роках працював водієм у радгоспі "Добропільський" Добропільського району Донецької області. Після одруження переїхав у місто Родинське Красноармійського (з 2016 року – Покровського) району Донецької області. У 1995-2014 роках працював у житлово-комунальному підприємстві міста Родинське водієм єдиного у місті сміттєвоза. За час роботи зарекомендував себе як добросовісний, відповідальний працівник. Користувався повагою серед колег, виявляв чуйність до чужої біди.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      14 лютого 2014 року, не повідомивши навіть дружину, поїхав на Майдан Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Записався до Самооборони Майдану, будував та захищав барикади. Загинув 18 лютого 2014 року, його тіло виявили на Трухановому острові у Києві зі слідами насильницької смерті. Похований у місті Родинське Покровського району Донецької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Григоровичу Наумову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 19 лютого 2015 року у селі Світле Добропільського району на фасаді будівлі Світлівської загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Наумов Володимир Григорович. Місто Родинське Покровського району Донецької області


Наумов Володимир Григорович. Місто Родинське Покровського району Донецької області. Фрагмент