Наумов Володимир Григорович
(09.03.1970 – 18.02.2014)
 

Наумов Володимир Григорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 9 березня 1970 року у селищі Шевченко Добропільського району Донецької області у день народження Тараса Шевченка, творчість якого дуже любив, знав напам'ять його "Кобзар". Після закінчення місцевої школи вступив до Слов'янського сільськогосподарського технікуму, з якого його призвали у лави Радянської Армії, служив у Німеччині. Після демобілізації повернувся у технікум, щоб закінчити. Працював трактористом і шофером. Після одруження переїхав у місто Родинське Красноармійського (з 2016 року – Покровського) району Донецької області. Працював у ЖЕКу водієм єдиного у місті сміттєвоза.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      14 лютого 2014 року, не повідомивши навіть дружину, поїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Записався до Самооборони Майдану. Будував та захищав барикади. Загинув 18 лютого 2014 року, його тіло виявили на Трухановому острові у Києві зі слідами насильницької смерті. Похований у місті Родинське Покровського району Донецької області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Григоровичу Наумову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській.