Мойсей Василь Михайлович
(27.03.1992 – 20.02.2014)
 

Мойсей Василь Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 27 березня 1992 року у селі Зубрець Бучацького району Тернопільської області. Навчався у Зубрецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Після закінчення 9-го класу переїхав до Івано-Франківська. 10-й та 11-й класи навчався в івано-франківській середній загальноосвітній школі № 21. У 2010 році поступив на факультет соціальних комунікацій і реабілітації Луцького інституту розвитку людини Університету "Україна", де навчався за напрямом підготовки "Здоров'я людини". За час навчання зарекомендував себе як здібний та старанний студент, брав участь у студентському житті інституту, допомагав у підготовці студентських дозвіль, спортивно-масових заходів. Активно займався спортом, любив подорожувати та організовував туристичні походи, найдужче любив мандрувати Карпатами. Був членом політичної партії "Свобода" та членом українського реєстрового козацтва.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      В ніч з 18 на 19 лютого 2014 року приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був там в перших рядах, на барикадах. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила у грудну клітку. Хлопця не врятувало те, що він був у цивільному бронежилеті; куля пошкодила важливі кровоносні судини і він помер у 17-й київській лікарні. Похований у Луцьку на Меморіалі Слави.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Василю Михайловичу Мойсею посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 26 березня 2014 року Луцька міська рада присвоїла Герою звання "Почесний громадянин міста Луцька" (посмертно). 24 березня 2015 року в Івано-Франківську на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 21 (вулиця Академіка Сахарова № 36а), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 27 березня 2015 року у Луцьку на фасаді будинку (вулиця Липинського № 5), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 24 серпня 2016 року у центрі села Зубрець йому було встановлено пам'ятний знак. У вересні 2017 року рішенням сесії Зубрецької сільської ради Зубрецькій загальноосвітній школі було присвоєно ім'я Героїв Небесної Сотні Ігоря Костенка та Василя Мойсея.

Мойсей Василь Михайлович. Луцьк, Меморіал Слави


Мойсей Василь Михайлович. Луцьк, Меморіал Слави


Мойсей Василь Михайлович. Луцьк, Меморіал Слави