Молчанова Тетяна Іванівна
(27.10.1949)
 

Молчанова Тетяна Іванівна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 975/2004 від 22.08.2004)

орден Держава

      Народилася 27 жовтня 1949 року у місті Красний Луч Луганської області. Закінчила Київський інститут харчової промисловості за фахом технологія м'яса і м'ясних виробів. Трудовий стаж почала п'ятнадцятирічною дівчиною, і з того часу її доля пов'язана з Луганщиною і її м'ясопереробною галуззю. Тут вона пройшла всі етапи становлення: від в'язальника ковбасних виробів, майстра цеху, технолога – до генерального директора, досконало знає технологію виробництва. У 1992 році очолила АТЗТ "Луганськм'ясопром", а у 1999 році – ще і Луганський м'ясокомбінат.
      Холдингова компанія "Луганськм'ясопром" об'єднує чотири підприємства – Лісичанське, Перевальське, Краснодонське, Луганське. Обсяги виробництва напівфабрикатів з телятини, свинини, м'яса птиці, асорті складають до 200-250 тонн в місяць, а ковбасних виробів – перевищують півтори тисячі тонн в місяць. Підприємства АТЗТ "Луганськм'ясопром" виробляють близько 400 найменувань ковбасних виробів і копченостей, до 200 найменувань м'ясних напівфабрикатів: зрази, битки, котлети, тефтелі швидкого заморожування, фрикадельки, млинчики з різними начинками, ковбаски гриль тощо. З 2002 року за італійською технологією виробництва випускаються равіолі і капелетті – маленькі пельмені, тісто для яких замішується практично без води. Сьогодні їх випуск на Луганському м'ясокомбінаті складає більше 100 тонн в місяць.
      Приблизно чверть продукції реалізується через мережу фірмових магазинів. Така форма роботи дуже вигідна. По-перше, товар через відсутність торгівельної націнки виходить дешевшим і, отже, швидше знаходить свого покупця. А по-друге підприємство відразу ж отримує гроші від реалізації продукції. І негайно пускає їх в обіг. Окремий рядок пропозицій – випуск виробів для соціально незахищених верств населення. Певний перелік продукції випускається за нижчою ціною, яка залишається стабільною, не дивлячись на ринкові коливання. Прибутки від цієї продукції підприємство практично не отримує, але таким чином сприяє вирішенню соціальних проблем в суспільстві. Та і на самому підприємстві добре розвинена соціальна сфера. Співробітників привозять на роботу і відвозять окремим транспортом, організовані комплексні обіди зі свіжими овочами і зеленню, які поставляються з теплиці комбінату, що істотно знижує їх вартість. Працює також прекрасно оснащений заводський медпункт, є спортзал з тренажерами, на всіх виробничих ділянках обладнані кімнати відпочинку, функціонує комплекс для прання і пошиття спецодягу. На підприємстві створена Молодіжна організація зі своїм статутом і радою, яка вирішує питання праці, дозвілля, відпочинку, соціальні проблеми молоді. У піонерському таборі "Юний ленінець" за рахунок комбінату оздоровлюються діти співробітників.
      Під керівництвом Тетяни Молчанової підприємство успішно розвивається, про що свідчать багаточисельні нагороди, у тому числі і перемога на Всеукраїнському конкурсі якості продукції "100 кращих товарів України 2003" нагородження Міжнародною премією "Бізнес-олімп" з врученням почесного звання "Золота торгівельна марка – 2004".

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 975/2004 від 22 серпня 2004 року за визначний особистий внесок у розвиток харчової промисловості, забезпечення виробництва якісної вітчизняної м'ясної продукції на основі впровадження ефективних технологій, багаторічну сумлінну працю генеральному директору корпорації "Луганськм'ясопром", директору акціонерного товариства "Луганський м'ясокомбінат" Тетяні Іванівні Молчановій присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      У 2006 році балотувалася до Верховної Ради України від Народного блоку Литвина (№ 87 у виборчому списку), але до парламенту не пройшла.
      Заслужений працівник промисловості України (10.11.1998, за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, багаторічну сумлінну працю). Нагороджена орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (13.11.2009, за вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства), орденом княгині Ольги III ступеня (23.09.2002, за вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (23.09.1999, за значний особистий внесок у розвиток переробної промисловості, активну участь у реалізації економічної державної політики), медалями "За трудову доблесть", "За трудову відзнаку" і "Ветеран праці".