Мельничук Володимир Валерійович
(22.08.1974 – 20.02.2014)
 

Мельничук Володимир Валерійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 22 серпня 1974 року у Києві. Мешкав у Києві на Оболоні. У 1990 році закінчив київську середню загальноосвітню школу № 214, потім – Малинський лісогосподарський коледж, де отримав спеціальність "майстер лісозаповідної зони". Займався ремонтами квартир, за допомогою власного дизайну дарував людям оновлені тепло та затишок їх домівок. Був чесною, веселою, щирою, доброю та сильною духом людиною. Був завжди готовий прийти на допомогу рідним, близьким, знайомим і зовсім незнайомим людям, мав багато друзів. Захоплювався фотографією, любив подорожувати, але завжди після цікавих подорожей із задоволенням і радістю повертався до рідного дому.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. З перших днів, працюючи волонтером, він допомагав всім, чим міг – знімав відео та фото в найгарячіших точках Майдану, вивозив поранених, доставляв продукти, прибирав вулицю, приймав участь у зведенні барикад. 20 лютого 2014 року отримав важке вогнепальне поранення на вулиці Інститутській біля Жовтневого палацу, коли куля снайпера влучила йому у шию. Був шпиталізований до Київської міської клінічної лікарні № 17, де і помер. Похований у місті Вишгород Київської області на Новому кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Валерійовичу Мельничуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 30 травня 2014 року в сквері біля Оболонської районної державної адміністрації (вулиця Маршала Тимошенка № 16) встановлено пам'ятний камінь з іменем Героя. 19 вересня 2014 року у Києві на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 214 (проспект Оболонський № 9а), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 2 липня 2015 року у Києві на фасаді будинку (проспект Героїв Сталінграда № 51), де жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Мельничук Володимир Валерійович. Місто Вишгород Київської області. Нове кладовище. Вид 1


Мельничук Володимир Валерійович. Місто Вишгород Київської області. Нове кладовище. Вид 2


Мельничук Володимир Валерійович. Місто Вишгород Київської області. Нове кладовище. Загальний вид