Мазуренко Павло Анатолійович
(02.12.1971 – 22.12.2013)
 

Мазуренко Павло Анатолійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 2 грудня 1971 року у місті Любар Житомирської області. Згодом родина переїхала у село Сізовка Сакського району Автономної Республіки Крим. У 1995 році закінчив радіотехнічний факультет Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", після чого залишився у Києві. Працював в ІТ-сфері, був інженером-програмістом і дизайнером. Був дуже розумною, доброю, чесною, інтелігентною людиною з тонким почуттям гумору, захоплювався музикою, грою на гітарі, мав багато друзів.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      У грудні 2013 року неодноразово відвідував Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Увечері 18 грудня 2014 року близько 18:00 Павла Мазуренка по дорозі додому на вулиці Гната Юри на Борщагівці біля торговельного центру "Квадрат" перестріли люди в чорній формі, в бронежилетах і шоломах, попросили документи. Павло Мазуренко надав копію паспорта з кримською пропискою, після чого люди у формі жорстоко побили його палицями і ногами, кинули лежачого на землі та втекли. Закривавлений Павло Мазуренко зміг самостійно дістатися додому, звідки пізніше був шпиталізований до Київської міської клінічної лікарні № 12, де 22 грудня 2013 року помер внаслідок отриманих травм через поламані ребра та пробиті легені. Похований у місті Вишневе Києво-Святошинського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Павлу Анатолійовичу Мазуренку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській.

Мазуренко Павло Анатолійович. Кладовище у місті Вишневе Києво-Святошинського району Київської області