Мазур Артем Анатолійович
(06.08.1987 – 03.03.2014)
 

Мазур Артем Анатолійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 6 серпня 1987 року у Хмельницькому. Закінчив Хмельницький технологічний багатопрофільний ліцей № 4, потім – училище, де отримав професію автослюсаря. Служив у лавах Збройних Сил України. Після демобілізації працював логістом та охоронцем.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Був чотовим 9-ої чоти 15-ої сотні Самооборони Майдану. Охороняв барикади. Зрідка приїжджав додому провідати рідних. 18 лютого 2014 року був важко поранений осколками гранати під час сутичок у Маріїнському парку та жорстоко побитий бійцями "Беркуту". Отримав відкриту черепно-мозкову травму – у нього був проламаний череп, лікарі витягували осколки з голови. Від дня поранення перебував у комі в міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Родичі Артема Мазура планували перевезти його в Чехію або Польщу на лікування, проте 3 березня 2014 року не приходячи до тями він помер. Похований у Хмельницькому на кладовищі "Шаровечка".

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Артему Анатолійовичу Мазуру посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 5 березня 2014 року рішенням сесії Хмельницької міської ради Хмельницькому технологічному багатопрофільному ліцею № 4, в якому навчався Герой, було присвоєно його ім'я. 18 лютого 2015 року на фасаді будівлі ліцею (вулиця Тернопільська № 14/1) йому було відкрито меморіальну дошку. 26 серпня 2015 року рішенням сесії Хмельницької міської ради Артему Мазуру присвоєно звання "Почесний громадянин міста Хмельницький" (посмертно).

Мазур Артем Анатолійович. Місто Хмельницький, кладовище Шаровечка. Вид 1


Мазур Артем Анатолійович. Місто Хмельницький, кладовище Шаровечка. Вид 2


Мазур Артем Анатолійович. Місто Хмельницький, кладовище Шаровечка. Загальний вид