Матвіїв Тарас Тарасович
(18.02.1989 – 10.07.2020)
 

Матвіїв Тарас Тарасович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 271/2020 від 13.07.2020)

орден Золота Зірка

      Народився 18 лютого 1989 року у селі В'язівне Любешівського району Волинської області. З дитинства мешкав у місті Жидачів Львівської області. У 2006 році закінчив Жидачівську середню школу № 1 (нині – Жидачiвський навчально-виховний комплекс "загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад"); у 2011 році – факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2011-2012 роках працював кореспондентом ТРК "Ера", у 2012-2013 роках – телеканалу TVi. Вів блоги у низці видань, зокрема, "Дивись.Інфо", "LB.ua", "Львівська мануфактура новин".
      Взимку 2013-2014 років приймав активну участь у Революції Гідності на Майдані Незалежності у Києві. Входив до складу 3-ої сотні Самооборони Майдану. Був співкоординатором "Пошукової ініціативи" (організації, що розшукувала людей, зниклих під час Революції Гідності), членом громадської організації "Українська галицька асамблея", засновником громадської організації "Народний легіон".
      У 2014 році, після початку антитерористичної операції на сході України, добровольцем вирушив на захист суверенітету та територіальної цілісності України. Воював під селищем Піски Ясинуватського району Донецької області у складі Окремої добровольчої чоти "Карпатська Січ".
      У 2015 році був обраний депутатом Жидачівської районної ради VII скликання від Української Галицької партії. Займався волонтерською діяльністю, громадською роботою, патріотичним вихованням молоді, боровся з вирубкою лісів. Був організатором військово-патріотичних вишколів "Лицар Удеча" та Удеч-фесту "Івана Купала".
      У вересні 2018 року вступив на річні курси лідерства Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, після закінчення яких у грудні 2019 року був скерований для проходження подальшої служби на посаду командира взводу 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних Сил України, яка дислокується у місті Яворів Львівської області, військова частина А0998.
      10 липня 2020 року близько 20:00 під час мінометного обстрілу російськими бойовиками позицій українських військових поблизу села Троїцьке Попаснянського району Луганської області одна з мін, випущених зі 120-мм мінометів, влучила в бліндаж, де було двоє бійців. Бліндаж загорівся і частково обвалився. Молодший лейтенант Т.Т. Матвіїв першим кинувся на допомогу побратимам, витягнув двох бійців з бліндажу назовні та евакуював до безпечного місця, чим врятував їм життя. В цей час ще одна міна впала на позицію українських військових за два метри від нього, внаслідок чого молодший лейтенант Т.Т. Матвіїв дістав множинні осколкові поранення і під час евакуації до шпиталю помер. Похований у місті Жидачів Львівської області.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 271/2020 від 13 липня 2020 року за героїзм і особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові молодшому лейтенанту Тарасу Тарасовичу Матвіїву посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Лейтенант (07.2020, посмертно).
      27 листопада 2020 року у Жидачеві на фасаді будівлі Жидачiвського навчально-виховного комплексу (вулиця Шкільна № 8), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 6 грудня 2021 року у Львові на фасаді будівлі факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка (вулиця Генерала Чупринки № 49), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.