Лужевський Руслан Михайлович
(31.08.1975 – 05.05.2014)
 

Лужевський Руслан Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 839/2014 від 03.11.2014)

Пам'ятники
Марки та монети

орден Золота Зірка

      Народився 31 серпня 1975 року у селі Волошинівка Баришівського району Київської області. У 1992 році закінчив місцеву середню школу. У 1993-1995 роках проходив строкову службу в повітряно-десантних військах Збройних сил України. Після демобілізації з армії повернувся у рідне село, де перетворив занедбане приміщення сільського клубу в спортзал та тренував місцеву молодь, виховував у підлітків силу духу, міць, витримку, патріотичні почуття.
      У 2000 році закінчив Академію Служби безпеки України і майже 14 років служив у Службі безпеки України, куди прийшов, щоб боротися за торжество правопорядку на рідній землі, за її недоторканість. Тренував бійців спецпідрозділу "Альфа". За зразкове виконання військового обов'язку неодноразово заохочувався керівництвом Служби безпеки України. Був багаторазовим учасником та призером міжнародних, всеукраїнських та київських турнірів з кульової стрільби. Неодноразово виїжджав до Москви задля участі у міжнародних командних змаганнях разом з представниками російських силових структур. Займався парашутним спортом.
      З весни 2014 року старший оперативний співробітник інструкторського відділу спецпідрозділу "Альфа" Служби безпеки України капітан Р.М. Лужевський приймав участь в антитерористичній операції на сході України.
      5 травня 2014 року загинув у Слов'янську у бою з російськими бойовиками. Вже маючи кілька кульових поранень, він до останнього прикривав своїх бойових товаришів, які потрапили у засідку і були змушені вести нерівний бій. Похований у селі Волошинівка Баришівського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 839/2014 від 3 листопада 2014 року за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі майору Руслану Михайловичу Лужевському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Майор (05.2014, посмертно).
      Майстер спорту України з кульової стрільби. Майстер спорту України з рукопашного бою. Срібний призер чемпіонату України з практичної стрільби з пістолета в класі "Серійний" (19-20.10.2013).
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (20.06.2014, посмертно, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу), відомчою нагородою – нагрудним знаком "За відвагу" (05.2014, посмертно, за особисту відвагу й самовіддані дії під час захисту державного суверенітету України).
      Влітку 2014 року на центральній площі села Волошинівка біля адміністративного будинку встановлено пам'ятний знак Герою. У грудні 2014 року на фасаді будівлі Волошинівського навчально-виховного комплексу, який носить ім'я Героя, йому було встановлено меморіальну дошку.
      У квітні 2015 року Укрпошта продовжила випуск серії художніх маркованих конвертів під назвою "Героям Слава!", започатковану у грудні 2014 року, один з яких присвячений Р.М. Лужевському.

Лужевський Руслан Михайлович. Кладовище села Волошинівка Баришівського району Київської області