Кульчицький Володимир Станіславович
(25.07.1949 – 18.02.2014)
 

Кульчицький Володимир Станіславович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 25 липня 1949 року у Києві. У 1964 році закінчив київську середню школу № 14. Мешкав у Києві. Перебував на пенсії. Був чесною і справедливою людиною.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Стояв на одній з найпотужніших барикад – на Хрещатику біля Будинку профспілок з боку Європейської площі. Перебував на другій лінії оборони, звідки подавав усе необхідне для захисту барикади. 18 лютого 2014 року загинув на барикадах внаслідок двох вогнепальних поранень, одна куля снайпера пройшла навиліт через серце і застрягла в одязі, друга – влучила йому в живіт. Похований у селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Станіславовичу Кульчицькому посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 20 жовтня 2015 року у Києві на фасаді будівлі спеціалізованої школи № 14 імені С.Ф. Грушевського (вулиця Макіївська № 5), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. Біля входу на кладовище села Нові Петрівці йому встановлено меморіальну дошку.

Кульчицький Володимир Станіславович. Кладовище села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області


Кульчицький Володимир Станіславович. Кладовище села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області