Крижовачук Олег Петрович
(23.05.1954)
 

Крижовачук Олег Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 765/2007 від 23.08.2007)

орден Держава

      Народився 23 травня 1954 року у селі Карначівка Лановецького району Тернопільської області. У 1976 році закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського педагогічного інституту.
      Працював учителем, організатором позакласової та позашкільної виховної роботи середньої школи, з 1980 року став директором міжшкільної навчально-виробничої майстерні у селі Нове Село Підволочиського району. У 1981-1986 роках перебував на громадській роботі. З 1986 року був головою колгоспу, з 1993 року – головою колективного сільгосппідприємства, а у 1998 році став директором ТОВ "Україна" у селі Скорики Підволочиського району Тернопільської області.
      ТОВ "Україна" – найбільший виробник сільськогосподарської продукції в районі та області – диплом всеукраїнського імідж-центру і Міністерства аграрної політики у номінації "Агропромисловий комплекс-2005" та переможець Всеукраїнського конкурсу "Жнива-2006" у номінації "Краще колективне господарство".
      Товариство орендує та ефективно обробляє понад 11 тисяч га у 23 селах, що складає п'яту частину сільськогосподарських угідь району. ТОВ "Україна" з року в рік нарощує продуктивність і валове виробництво. Порівняно з 1998 роком виробництво зерна зросло з 3,6 тисяч тонн до 26 тисяч тонн у 2006 році, цукрових буряків – з 13 тисяч тонн до 107 тисяч тонн, урожайність зернових – з 35,6 ц/га до 68,3 ц/га, цукрових буряків – з 320 ц/га до 560 ц/га. Молока вироблено в 3,4 раза більше при зрослій продуктивності молочного стада до 6,5 тисяч кг молока на рік від корови.
      Виробництво розширюється за рахунок власних інвестицій. За 2006 рік реалізовано продукції на суму 49,6 мільйонів гривень, з них 16,6 мільйонів гривень чистого прибутку. Основні види продукції – пшениця, ячмінь, ріпак, горох, цукрові буряки. Товариство має статус елітгоспу. На озброєнні господарства 39 тракторів, з яких шість марки "Джон Дір", три зернових і один силосозбиральний комбайн тієї ж фірми. Господарство першим в Україні придбало у 2003 році новинку американського комбайнобудування – комбайн "Джон Дір" 7300. Грунтообробна і посівна техніка лише імпортна і лише найновіших зразків: 5 багатоопераційних агрегатів "Фермет" для передпосівного обробітку грунту, 6 бурякових сівалок "Монопіл S", дві зернових "Акорд-ДТ 6", "Great Plains", сівалка "Джон Дір", три кукурудзяних сівалки "Оптіма". Проводяться міжрайонні й міжобласні навчальні та показові семінари із застосування інтенсивних технологій та їх технічного забезпечення.
      Тваринницька галузь спеціалізується з виробництва та реалізації молока. У 2002 році створено перший на Тернопіллі племзавод з виведення української чорно-рябої породи корів. Племінне молочне стадо створено на основі власного генофонду шляхом відбору і селекції. Ця робота тривала 12 років. Кращі реалізаційні якості молочної продукції забезпечує високотехнологічне доїльне та холодильне обладнання шведської фірми "Делаваль", а також достатня за своїми поживними та біологічними якостями кормова база. Впровадження технології виробництва та зберігання кукурудзяної муки в 2001 році обійшлося господарству у 800 тисяч гривень. Проте такі затрати себе виправдовують. Тенденцією є розширення посівних площ та нарощування племінного молочного стада. У 2005-2006 роках в зміцнення матеріально-технічної бази інвестовано 15 мільйонів гривень.
      За кошти господарства проведено газифікацію в кількох селах, що належать до товариства "Україна", реконструйовано та відновлено богослужіння в церкві села Скорики. Товариство забезпечує продуктами школи, допомагає в газифікації шкіл та медичних закладів.
      Про авторитет О.П. Крижовачука свідчить те, що після реорганізації господарства працівники одностайно підтримали його кандидатуру на посаду директора новоствореного товариства і всі власники земельних сертифікатів віддали свої паї в оренду ТзОВ. У 2002 році він був обраний депутатом Тернопільської обласної ради 4-го скликання, набравши найбільшу кількість голосів виборців Підволочиського району. Нині – депутат районної ради.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 765/2007 від 23 серпня 2007 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового виробництва, впровадження прогресивних технологій та передових форм господарювання, багаторічну самовіддану працю директору товариства "Україна" Підволочиського району Тернопільської області Олегу Петровичу Крижовачуку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Заслужений працівник сільського господарства України (18.11.1993, за значний особистий внесок у збільшення виробництва сільськогосподарської продукції, поповнення державних продовольчих ресурсів). Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (19.11.1999, за вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, багаторічну сумлінну працю), ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (19.08.2011, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю). Диплом Всеукраїнського конкурсу "Успішний керівник" (2005).