Кривоносов Сергій Сергійович
(26.06.1978 – 04.08.2014)
 

Кривоносов Сергій Сергійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 916/2014 від 04.12.2014)

Пам'ятники
Марки та монети

орден Золота Зірка

      Народився 26 червня 1978 року у Миколаєві у родині кадрового офіцера-десантника. З дитинства мріяв стати військовослужбовцем, як батько. Закінчив 9 класів миколаївської середньої загальноосвітньої школи № 32, після чого два роки навчався у Миколаївському морському ліцеї ("школі гардемаринів"). Після завершення першого курсу Миколаївського національного університету кораблебудування вступив до Одеського інституту Сухопутних військ, який закінчив у 2000 році. Після завершення навчання повернувся до рідного Миколаєва та продовжив династію офіцерів-десантників, розпочавши службу у 79-й Миколаївській окремій аеромобільній бригаді. Обіймав посаду заступника командира батальйону – начальника штабу 2-го аеромобільного десантного батальйону.
      Влітку 2014 року майор С.С. Кривоносов приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Очолював зведений підрозділ ротної тактичної групи, яка охороняла державний кордон з Росією в районі населеного пункту Д'якове Донецької області. Свою висоту на українсько-російському кордоні він тримав більше місяця.
      4 серпня 2014 року близько 2-й годині ночі загинув під час чергового нищівного артилерійського обстрілу з реактивної системи залпового вогню "Град" позицій українських військових з боку російського кордону. Коли снаряд влучив у бліндаж, він просто закрив його своїм тілом, рятуючи своїх підлеглих. Похований у Миколаєві на Мешковському кладовищі.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 916/2014 від 4 грудня 2014 року за виняткову мужність і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України майору Сергію Сергійовичу Кривоносову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Майор.
      Нагороджений відзнаками міністерства оборони України: медаллю "10 років Збройним Силам України", медаллю "15 років Збройним Силам України", медалями "За сумлінну службу" I, II та III ступеня.
      У Києві на території Національного університету оборони України імені Івана Черняховського (проспект Повітрофлотський № 28) встановлено стелу з іменем Героя. 6 травня 2016 року в місті Миколаїв на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 32 (вулиця Оберегова № 1), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку, а самій школі у січні 2015 року було присвоєно його ім'я.
      У квітні 2015 року Укрпошта продовжила випуск серії художніх маркованих конвертів під назвою "Героям Слава!", започатковану у грудні 2014 року, один з яких присвячений С.С. Кривоносову.

Кривоносов Сергій Сергійович. Місто Миколаїв, Мешковське кладовище. Вид 1


Кривоносов Сергій Сергійович. Місто Миколаїв, Мешковське кладовище. Вид 2


Кривоносов Сергій Сергійович. Місто Миколаїв, Мешковське кладовище. Загальний вид