Козявкін Володимир Ілліч
(09.06.1947)
 

Козявкін Володимир Ілліч

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 704/2001 від 21.08.2001)

орден Держава

      Народився 9 червня 1947 року у селі Острожець Млинівського району Рівненської області. У 1971 році закінчив лікувальний факультет Гродненського медичного інституту; кандидатська дисертація "Мануальна терапія в реабілітації хворих ДЦП" (1992); докторська дисертація "Структурно-функціональні порушення церебральних і спінальних структур при ДЦП та система реабілітації цих хворих" (1996).
      З березня 1990 року – директор Львівського реабілітаційного центру "Еліта", з 1996 року – Інституту проблем медичної реабілітації, з 2003 року – Міжнародної клініки відновного лікування. В 1999 році був обраний на посаду професора кафедри медичної реабілітації та курортології Київської медичної академії післядипломної освіти (КМАПО) імені П. Шупика, а Інститут проблем медичної реабілітації в Трускавці став філіалом цієї кафедри. З 1999 року на базі Інституту щорічно коло 80 лікарів з різних областей України проходить курси тематичного удосконалення та мають можливість ознайомитися з новою технологією медичної реабілітації понад.
      Автор принципово нової системи реабілітації пацієнтів з органічними ураженнями нервової системи. Наукові дослідження, проведені під керівництвом професор Козявкіна сформували новий погляд на церебральні паралічі та показали роль вертебрального компоненту в етіопатогенезі цього захворювання. На основі цих даних була створена нова система медичної реабілітації, основою якої стала авторська методика біомеханічної корекції хребта. За цією системою було проліковано з добрим стабільним результатом коло 20 тисяч хворих різного віку з хронічними ураженнями нервової системи з України, країн СНД, Європи та Америки.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 704/2001 від 21 серпня 2001 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку медичної науки, розроблення принципово нових методів лікування і реабілітації хворих з органічними ураженнями нервової системи директору Інституту проблем медичної реабілітації та реабілітаційного центру "Еліта", доктору медичних наук, професору Володимиру Іллічу Козявкіну присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Доктор медичних наук (1996), професор.
      Заслужений діяч науки і техніки України (29.06.1994, за значний особистий внесок у розвиток охорони здоров'я, вдосконалення медичного обслуговування населення, високу професійну майстерність). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки України 1999 року (01.12.1999, за цикл наукових праць "Органічні ураження нервової системи у дітей. Розробка і впровадження в практику нових методів діагностики, лікування, профілактики, медичної реабілітації та соціальної адаптації"). Лауреат Державної премії України в галузі архітектури 2005 року (26.07.2005, за архітектуру Міжнародної клініки відновного лікування на вулиці Помірецькій, 37 в місті Трускавці Львівської області). Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (18.08.2006, за значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 15-ї річниці незалежності України), орденом "За заслуги" III ступеня (13.05.1997, за вагомі особисті заслуги у розвитку науки, багаторічну плідну наукову діяльність), ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (19.08.2011, за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний та культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки та багаторічну сумлінну працю); орденом Національного фонду "Україна – дітям", медаллю Баварського державного міністерства праці і соціального порядку "За заслуги в справі допомоги дітям з обмеженими можливостями". Почесний громадянин Києва (13.07.2006, за особисті заслуги у соціально-економічному розвитку столиці України – міста-героя Києва, активну громадську та благодійну діяльність).
      Автор та співавтор 80 наукових праць, зокрема: "Детские церебральные параличи. Медико-психологические проблемы" (1999, співавтор), "Детские церебральные параличи. Основы клинической реабилитационной диагностики" (1999, співавтор), "Система интенсивной нейрофизиологической реабилитации по методу Козявкина" (1999), "Das System der Intensiven Neurophysiologischen Rehabilitation (SINR) bei ICP-Kozijavkin-Metode" (1999), "New Rehabilitation System for Treatment of Patients with Cerebral Palsy" (1999), "New Rehabilitation for Patiens with Cerebral Palsy" (1999), "Система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації" (2000), "Раціональне використання сучасних технологій лікування хворих з органічними ураженнями мозку" (2000, співавтор), "Актуальність проблеми мінімальної мозкової дисфункції у дітей для медичної реабілітації" (2000, співавтор), "Das System der intensiven Neurophysiologischen Rehabilitation (SINR)" (2000, співавтор), "Therapie bei Patienten mit infantiler Zerebralparese nach dem System der intensiven Neurophysiologischen Rehabilitation (SINR)" (2000, співавтор).