Коваленко Алла Арестівна
(16.05.1948)
 

Коваленко Алла Арестівна

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 938/2008 від 16.10.2008)

орден Держава

      Народилася 16 травня 1948 року у місті Харкові у родині службовців. У 1966-1972 роках навчалася у Харківському політехнічному інституті (нині – Національний технічний університет) за фахом інженер-технолог.
      У 1972-1984 роках працювала на Харківському жировому комбінаті на посадах: інженер-технолог, майстер цеху, старший технолог, начальник виробництва. У 1984-1987 роках – на Харківському виробничому об’єднанні кондитерської промисловості на посаді старшого інженеру виробничого відділу, згодом – начальником виробництва. З 13 жовтня 1987 року – директор Харківської кондитерської фабрики № 2 – спеціалізованого підприємства з виробництва борошняних кондитерських виробів: печива, крекеру, вафельної продукції, бісквітів, рулетів, пісочних пирогів тощо. З приходом А.А. Коваленко було взято курс на інтенсивне технічне переоснащення з установкою обладнання кращих фірм світу, впровадження новітніх технологій, підвищення якості продукції і розробку нових її сортів. У 1991 році Харківська кондитерська фабрика № 2 стала самостійним підприємством і була перейменована у "Харківську бісквітну фабрику", а у 1993 році реорганізована у акціонерне товариство закритого типу "Харківська бісквітна фабрика".
      Одночасно, з 2004 року – президент корпорації "Бісквіт-Шоколад". Корпорація об’єднує АТЗТ "Харківська бісквітна фабрика" та ЗАТ "Кондитерська фабрика "Харків’янка", які працюють на ринку під загальною торгівельною маркою "Бісквіт-Шоколад". Це дало можливість розширити виробництво та асортимент кондитерських виробів, зміцнити позиції на висококонкурентному ринку, де доля корпорації складає близько десяти відсотків. Виробництво кондитерських виробів корпорацією "Бісквіт-Шоколад" здійснюється на сучасному технологічному обладнанні (виробництва Австрії, Італії, Німеччини, Голландії) із застосуванням прогресивних методів обробки сировини, нових пакувальних матеріалів. Постійно нарощуються обсяги виробництва, реалізації та експорту продукції, що реалізується через дистриб'юторську мережу в Україні та експортується в Росію, Казахстан, Киргизстан, Грузію, Азербайджан, Молдову, країни Прибалтики, Сполучені Штати, Канаду, Ізраїль, Німеччину, Монголію. Доля експорту в реалізації продукту складає близько тридцяти відсотків. Корпорації "Бісквіт-Шоколад" посідає IV місце в Україні з виробництва та реалізації кондитерських виробів найширшого асортименту.
      Керівництво корпорації на чолі з А.А. Коваленко з усією відповідальністю ставиться до вирішення соціальних питань працівників корпорації: надається матеріальна допомога на оздоровлення та інші потреби; фінансуються власні бази відпочинку (в Харківській області та в Криму); виділяються кошти на фінансування медичних пунктів та придбання лікарських засобів; діє системна матеріальна допомога пенсіонерам.

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 938/2008 від 16 жовтня 2008 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку харчової промисловості, забезпечення виробництва високоякісної вітчизняної кондитерської продукції, багаторічну самовіддану працю генеральному директорові акціонерного товариства "Харківська бісквітна фабрика" Аллі Арестівні Коваленко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Двічі – у 1998 та 2002 роках – була обрана депутатом Харківської міської Ради 3-го та 4-го скликання по 39-му міському округу. Була заступником голови постійної комісії з бюджету та планування (2002-2006). 26 березня 2006 року обрана депутатом Харківської обласної ради. Член комісії з планування соціально-економічного розвитку регіону. Член Політичної партії "Народний Союз Наша Україна".
      Заслужений працівник промисловості України (21.04.1998, за вагомі досягнення в праці, високий професіоналізм). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2011 року (18.05.2012, за роботу "Інноваційні технології виробництва харчової продукції нового покоління масового споживання"). Нагороджена орденами княгині Ольги II (26.06.2006, за вагомий особистий внесок у державне будівництво, утвердження конституційних прав і свобод громадян, соціально-економічний і духовний розвиток України) та III (16.05.2003, за вагомий особистий внесок у розвиток харчової промисловості, впровадження сучасних форм господарювання, активну громадську діяльність) ступеня. Отримала кілька недержавних відзнак: звання "Почесного професора бізнесу" (1997), лауреат рейтингу популярності "Золота фортуна" в номінації "Кращий керівник підприємства" (1999). Кілька разів отримувала звання "Ділова жінка року" (1993, 1996, 2002) і "Ділова людина року" (2001). Лауреат премії Конфедерації Ділових жінок Росії в номінації "Кращий експортер" (2002). Почесний громадянин Харкова (2012).