Ковальчук Андрій Трохимович
(28.04.1974)
 

Ковальчук Андрій Трохимович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 347/2016 від 23.08.2016)

орден Золота Зірка

      Народився 28 квітня 1974 року в селі Щитинь Любешівського району Волинської області, де у 1989 році закінчив восьмирічну школу. У 1989 році вступив до Ковальського машинобудівельного коледжу, після закінчення якого у 1993 році поступив до Київського інституту Сухопутних військ, був переведений до Харківського гвардійського вищого танкового командного училища імені Верховної Ради України. У 2004 році закінчив Національну академію оборони України за спеціальністю "бойове застосування та управління діями підрозділів (частин, з'єднань) Сухопутних військ", де здобув кваліфікацію офіцера військового управління оперативно-тактичного рівня. У 2005-2006 роках приймав участь у складі Національного контингенту українського миротворчого контингенту в Косово (Республіка Сербія) та у 2011 році проходив службу в українському миротворчому контингенту місії ООН у Республіці Ліберія. Пройшов шлях від командира взводу до командира окремої аеромобільної бригади.
      З квітня 2014 року полковник А.Т. Ковальчук приймав участь в антитерористичній операції на сході України. На посаді командира бригади 80-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Сухопутних військ Збройних Сил України вміло та впевнено керував діями підпорядкованих підрозділів бригади у Луганській та Донецькій областях, організовував службу на блокпостах та опорних пунктах.
      Завдяки його рішучим діям, чітким та своєчасно відданим бойовим наказам, правильній організації ведення бойових дій та високому патріотизму, підрозділами бригади під його керівництвом було звільнено міста Миколаївку та Слов'янськ Донецької області, місто Лутугине, селище Георгіївку та село Круглик Лутугинського району Луганської області, селища Новосвітлівку та Хрящувате Краснодонського району Луганської області, місто Щастя, села Переможне та Трьохізбенку Новоайдарського району Луганської області.
      В ході ведення бойових дій у травні 2014 року під його керівництвом було взято під охорону аеропорт Луганська. Він особисто спланував правильну побудову оборони та організував ведення розвідки, професійно та вміло керував діями підпорядкованих підрозділів, завдяки чому було не допущено захоплення стратегічно важливого об'єкту противником. Під час штурму летовища бойовиками у серпні 2014 року особисто керував його обороною, в ході чого було знищено до 200 одиниць техніки противника та до 400 російських бойовиків.
      За час антитерористичної операції полковник А.Т. Ковальчук був двічі поранений, та попри це залишався виконувати завдання з підпорядкованим підрозділом. Протягом двох років під його керівництвом бригадою не допущено втрати боєздатності підрозділів.
      У березні 2016 року призначений на посаду начальника штабу – першого заступник командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 347/2016 від 23 серпня 2016 року за особисту мужність, героїзм і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Андрію Трохимовичу Ковальчуку присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка".

      Полковник. Генерал-майор (14.10.2016).
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького II (10.10.2015, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі) та III (19.07.2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України) ступеня, медалями "10 років Збройним Силам України", "За сумлінну службу" І та ІІІ ступенів.

Президент України Петро Порошенко вручає Андрію Ковальчуку нагородні атрибути звання Герой України


Президент України Петро Порошенко вручає Андрію Ковальчуку нагородні атрибути звання Герой України.