Коцюба Віталій Миколайович
(07.06.1982 – 20.02.2014)
 

Коцюба Віталій Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 7 червня 1982 року у селі Вороблячин Яворівського району Львівської області. Навчався у місцевій школі. Мешкав у місті Новояворівську Львівської області. Їздив на заробітки за кордон. Був добрим, спокійним, врівноваженим, співчутливим та безмежно щедрим.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      У лютому 2014 року приїхав на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення у голову, коли без щита і каски біг на допомогу своїм побратимам. Похований у селі Вороблячин Яворівського району Львівської області у символічній до того братській могилі Воїнів борців за волю України.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Віталію Миколайовичу Коцюбі посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 7 квітня 2014 року рішенням Яворівської районної рада Львівської області Віталію Коцюбі присвоєно звання "Почесний громадянин Яворівського району" (посмертно); 8 липня 2014 року рішенням Новояворівської міської ради йому присвоєно звання "Почесний громадянин міста Новояворівська" (посмертно).

Коцюба Віталій Миколайович. Село Вороблячин Яворівського району Львівської області


Коцюба Віталій Миколайович. Село Вороблячин Яворівського району Львівської області. Загальний вид