Котляр Євген Миколайович
(14.04.1980 – 20.02.2014)
 

Котляр Євген Миколайович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 14 квітня 1980 року у Харкові. Закінчив харківську середню загальноосвітню школу № 4, потім – Харківський національний університет радіоелектроніки. Працював промисловим альпіністом. Любив природу, був активістом екологічної організації "Зелений фронт". У 2010 році приймав активну участь у акції протесту проти вирубки дерев у парку Горького у Харкові. Тоді він разом з іншими альпіністами прив'язав себе мотузкою до дерева на знак протесту.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Належав до третьої сотні Самооборони Майдану. Майже всі ночі провів на Майдані, чергував на барикадах, прикривав людей від бійців "Беркуту" щитом, переносив поранених. До Харкова приїздив на кілька днів лише тричі. 19 лютого 2014 року востаннє приїхав до Києва, де поновився у третій сотні, хоча планував приєднатися до новоствореної харківської сотні. 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській внаслідок двох вогнепальних поранене, кулі снайпера влучили йому у стегно та шию, коли він виносив з під обстрілу своїх поранених побратимів. Похований у Харкові на кладовищі № 17.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Євгену Миколайовичу Котляру посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 19 лютого 2016 року у Харкові на фасаді головного корпусу Харківського національного університету радіоелектроніки (проспект Науки № 14), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Котляр Євген Миколайович. Харків. Кладовище № 17. Вид 1


Котляр Євген Миколайович. Харків. Кладовище № 17. Вид 2


Котляр Євген Миколайович. Харків. Кладовище № 17. Загальний вид