Косюк Юрій Анатолійович
(27.05.1968)
 

Косюк Юрій Анатолійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 754/2008 від 20.08.2008)

орден Держава

      Народився 27 травня 1968 року у селі Червоне Гайворонського району Кіровоградської області у родині вчителів. Значну частину свого дитинства провів у селищі міського типу Катеринопіль Черкаської області, де й закінчив школу із золотою медаллю. У 1985 році вступив до Київського інституту харчових технологій. У 1986-1988 роках проходив службу у лавах Радянської армії. Після демобілізації повернувся до інституту, який закінчив у 1992 році за спеціальністю "Технологія м'яса та м'ясопродуктів".
      У 1991 році працював брокером на Київській товарній біржі. У 1992 році став засновником та керівником СП "ЛКБ" (пізніше – Торговий дім "Рода"). У 1994 році він створив акціонерне товариство закритого типу "Науково-технічний бізнес-центр харчової промисловості", посівши посаду його президента. Однією з сторін його діяльності став експорт зерна, що давало змогу отримати стартовий капітал для майбутніх вагомих справ. До складу АТЗТ увійшов і Миронівський завод з виробництва крупів і комбікормів – найперспективніший з цієї групи підприємств, але на той час його потужності використовувалися ледве на 20 відсотків. Щоб він знову запрацював як слід, треба було знайти надійного споживача його продукції. Споживача далеко шукати не довелося – ним могла стати птахофабрика "Перемога", що по сусідству, в Черкаській області. Свого часу тамтешні птахівники були надійними партнерами миронівських виробників комбікормів. Але "Перемога" вже була переможена економічною кризою, виробництво на ній занепало. Колишні підприємства-партнери могли або гинути поодинці, або оживати спільно. Акціонери обрали для них другий шлях, і вже в 1997 році виростили першу партію курчат. Той успіх окрилив, на його хвилі на основі НТБЦХП у березні 1998 року і було створено АТЗТ "Миронівський хлібопродукт", в якому Юрій Косюк обійняв посаду голови правління.
      Ідея створення потужного об'єднання з виробництва птахівничої продукції міцно оволоділа акціонерами. Вони взяли на себе більшу частину боргових зобов'язань ВАТ "Перемога", модернізували її і створили дочірнє підприємство "Перемога Нова", започаткувавши новий вид діяльності. 2000 рік був переломним для українського птахівництва. Вперше після дев’ятирічного періоду спаду статистика показала зріст обсягів виробництва курячого м’яса. В 2001 році "Миронівський хлібопродукт" припиняє свою діяльність як зернотрейдер і зосереджується на виробництві м’яса птиці з поступовою інтеграцією всього виробничого процесу в межах компанії.
      У 1999-2001 роках сфера діяльності "Миронівського хлібопродукту" була значно розширена в результаті придбання і створення українських компаній, що функціонують у різних сегментах комерційного виробництва м’яса птиці. Протягом цього періоду до групи компаній "Миронівський хлібопродукт" приєдналися птахофабрики ЗАТ "Дружба Народів Нова" та ЗАТ "Оріль-Лідер". Для створення повного інтеграційного комплексу до "Миронівського хлібопродукту" приєдналися виробничі потужності двох племінних птахофабрик (ТОВ "Старинська птахофабрика" та ТОВ "Шахтарська Нова").
      Завдяки інвестиціям та реконструкції "Миронівський хлібопродукт" відновив, модернізував та ввів в експлуатацію виробничі потужності багатьох своїх компаній. З 2001 року всі птахофабрики "Миронівського хлібопродукту" оснащувались сучасним обладнанням, впроваджувалась єдина технологія вирощування птиці, до готових продуктів застосовувалися єдині стандарти якості. На початку 2002 року "Миронівський хлібопродукт" почав впроваджувати на всіх своїх птахофабриках інвестиційний проект із розширення існуючих потужностей, спрямований на подвоєння обсягів випуску готової продукції.
      У грудні 2001 року "Миронівський хлібопродукт" створив торгову марку "Наша Ряба" для продажу свіжої курятини, яка з’явилися на ринку вже в лютому 2002 року Через рік компанія впровадила франчайзигову програму для ТМ "Наша Ряба". До кінця 2003 року було відкрито близько 900 фірмових торгових точок "Миронівського хлібопродукту" у всіх регіонах України виключно для продажу свіжої курятини під ТМ "Наша Ряба". У грудні 2003 року "Миронівський хлібопродукт" отримав від МФК кредит на суму близько 30 мільйонів доларів США для розширення і модернізації своїх виробничих потужностей. У травні було укладено другий кредитний договір на суму близько 60 мільйонів. Грошові кошти, отримані в 2006 році, було спрямовано на фінансування інвестиційних проектів зі збільшення виробничих потужностей птахівництва на нових об’єктах.
      2003 рік став важливою віхою в історії компанії, адже створені виробничі потужності дозволили структурувати її підприємства в інтегрований комплекс із замкненим циклом м’ясного виробництва, що уможливило максимальний контроль за якістю продукції та її собівартістю. Зокрема, "Миронівський хлібопродукт" безперервно збільшував свою економічну самостійність завдяки власному виробництву комбікормів. Через те, що комбікорми мають суттєву частку в собівартості продукції, компанія намагалася постійно зменшувати вартість їхнього виробництва. Важливим етапом у цьому напрямку став 2004 рік, коли "Миронівський хлібопродукт" розпочав експлуатацію заводу з переробки соняшникового насіння, що знаходився у власності ЗВКК. Будівництво цього заводу мало за мету отримати власний протеїн рослинного походження, що в значній кількості міститься в соняшниковій макусі. Це дозволило позбутися залежності від імпортованої продукції, а також зменшити собівартість комбікорму.
      В грудні 2004 року до "Миронівського хлібопродукту" приєднався ТОВ "Таврійський комбікормовий завод" з потужністю виробництва 220 тисяч тонн комбікормів на рік. У 2005 році "Миронівський хлібопродукт" створив і почав модернізацію виробничих потужностей ТОВ "Зернопродукт", що спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, пшениці, ячменю та соняшників, придбав ТОВ "Катеринопільский елеватор" – потужності для зберігання зерна. На цьому підприємстві вже розпочалося будівництво комбікормового заводу.
      В останні роки "Миронівський хлібопродукт" запустив декілька нових підприємницьких ініціатив, спрямованих на диверсифікацію своєї діяльності. Зокрема, компанія відкрила ЗАТ "Птахофабрика „Снятинська Нова“", яке спеціалізується на вирощуванні гусячої печінки та гусячого м’яса, а також ТОВ "Агрофірма „Київська“", яке спеціалізується на вирощуванні картоплі, пшениці, жита та кукурудзи та на розведенні чистопородної племінної великої рогатої худоби. В 2003 році було відкрито СГ ТОВ "Дружба народів" – комплексний проект із виробництва яловичини преміум-сегменту, а також свинини та ковбасних виробів. Як наслідок, у 2004 році на український ринок були виведені нові торгові марки: ТМ "Сертифікований Ангус" (делікатесна яловичина) та ТМ "Фуа Гра" (гусяче м’ясо та печінка). Крім того, у 2006 році "Миронівський хлібопродукт" придбав ТОВ "Дружба народів Фрукти" і почав займатися вирощуванням та продажем фруктів. У січні 2006 року на території ЗВКК завершилося будівництво "Миронівського напівфабрикатного заводу" – найбільшого сучасного вітчизняного підприємства з виробництва м’ясних напівфабрикатів, що реалізуються з січня 2006 року під ТМ "Легко".

      Указом Президента України Віктора Ющенко № 754/2008 від 20 серпня 2008 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку аграрної галузі, впровадження сучасних високоефективних технологій у виробництво і переробку сільськогосподарської продукції голові правління акціонерного товариства "Миронівський хлібопродукт" Юрію Анатолійовичу Косюку присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      3 липня 2014 року пішов з посади голови правління ВАТ "Миронівський хлібопродукт" у зв'язку з переходом на державну службу. З 3 липня по 8 грудня 2014 року – перший заступник Глави Адміністрації Президента України. Позаштатний радник Президента України (08.12.2014-18.05.2019).