Костишин Михайло Йосипович
(09.04.1971 – 26.02.2014)
 

Костишин Михайло Йосипович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 9 квітня 1971 року у селі Нижній Струтинь Рожнятівського району Івано-Франківської області. Закінчив нижньострутинську середню загальноосвітню школу. Увесь вільний від уроків час займався працею по господарству, косив сіно, пас худобу. У підлітковому віці з ним трапився нещасний випадок, через який він втратив праве око. Після закінчення школи поступив у лісотехнічний технікум, що у Брянській області Росії, де провчився чотири роки. Диплом давав можливість працювати у лісництві Рожнятівського району, але скрутний період 1990-х років, коли заробітну плату люди очікували по півроку, змусив шукати шанс на краще життя за межами України і їхати на заробітки. Спершу працював різноробочим у Чехії, згодом – у Польщі та Португалії.
      З 2005 року, через проблеми із зором, більше не їздив на роботу за кордон й оселився у рідному селі. Виконував різні ремонтні роботи в односельчан, підтримував власне господарство. Завдяки своїй працьовитості чоловік ніколи не відмовляв і не скупився у власних послугах. Роботу виконував ретельно, неквапливо, у всьому прагнув досконалості. Свій вільний час та енергію спрямовував на спілкування з друзями, яких мав доволі багато, різноманітні хобі. Був прямим, серйозним, словами не розкидався, іноді вмів і пожартувати.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Вступив до сотні Самооборони Майдану з Жовтневого палацу, ходив на мітинги, чергував вночі на барикадах. Додому приїжджав на декілька днів, після чого знову повертався на Майдан. Був жорстоко побитий у Києві та із 27 січня 2014 року перебував у Комунальній міській клінічній лікарні міста Львова, де і помер від отриманих травм 26 лютого 2014 року. Похований у селі Нижній Струтинь Рожнятівського району Івано-Франківської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Михайлу Йосиповичу Костишину посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 2 березня 2016 року у селі Нижній Струтинь на фасаді будівлі Нижньострутинської середньої загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Костишин Михайло Йосипович. Кладовище села Нижній Струтинь Рожнятівського району Івано-Франківської області


Костишин Михайло Йосипович. Кладовище села Нижній Струтинь Рожнятівського району Івано-Франківської області. Фрагмент