Костенко Ігор Ігорович
(31.12.1991 – 20.02.2014)
 

Костенко Ігор Ігорович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 31 грудня 1991 року у селі Зубрець Бучацького району Тернопільської області. Навчався в Зубрецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, цікавився історією та географією. У 2009 році закінчив Бучацький колегіум імені святого Йосафата та поступив на географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка; навчався за спеціальністю "Менеджмент організацій", був одним із найкращих студентів факультету.
      Працював журналістом інтернет-видання "Спортаналітика". Був ініціатором створення україномовного спортивного інтернет-видання allsport24.com. Був активним редактором Української Вікіпедії (дописував під ніком Ig2000). За два з половиною роки участі створив понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань, брав активну участь у просуванні Вікіпедії в соціальних мережах, через які намагався залучити нових дописувачів.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      З листопада 2013 року неодноразово їздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Зокрема, був на Майдані в ніч проти 30 листопада 2013 року, коли активісти були жорстоко розігнані "Беркутом". Востаннє поїхав на Майдан увечері 18 лютого 2014 року. Вранці 20 лютого 2014 року Ігоря Костенко було вбито під час протистояння в центрі Києва біля Жовтневого палацу (Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації профспілок України) на вулиці Інститутській; у нього влучили дві кулі: одна – в голову, а інша – в груди. Похований у селі Зубрець Бучацького району Тернопільської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Ігорю Ігоровичу Костенку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      10 серпня 2014 року у Лондоні на церемонії закриття щорічної конференції "Вікіманія" співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року. 13 вересня 2014 року Джиммі Вейлз вручив цю нагороду рідним Ігоря Костенка у Києві на міжнародній щорічній конференції YES.
      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 15 травня 2014 року на географічному факультеті Львівського національного факультету імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття меморіальної аудиторії імені Ігоря Костенка. 18 лютого 2015 року у місті Бучач Тернопільської області на стіні Бучацького колегіуму імені святого Йосафата (вулиця Міцкевича № 19), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 24 серпня 2016 року у центрі села Зубрець йому було встановлено пам'ятний знак. У вересні 2017 року рішенням сесії Зубрецької сільської ради Зубрецькій загальноосвітній школі було присвоєно ім'я Героїв Небесної Сотні Ігоря Костенка та Василя Мойсея. 20 лютого 2018 року у Львові у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (вулиця Дорошенка № 41), де навчався Герой, йому було відкрито пам'ятник-погруддя.

Костенко Ігор Ігорович. Кладовище села Зубрець Бучацького району Тернопільської області


Костенко Ігор Ігорович. Кладовище села Зубрець Бучацького району Тернопільської області. Загальний вид