Коростельов Олег Петрович
(09.11.1949)
 

Коростельов Олег Петрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 339/2020 від 22.08.2020)

орден Держава

      Народився 9 листопада 1949 року у місті Кіровоград (з 2016 року – Кропивницький) у родині військовослужбовця. Навчався у кіровоградській середній школі № 6, яку закінчив у 1966 році зі срібною медаллю. У 1967-1972 роках навчався у Київському інституті інженерів цивільної авіації за спеціальністю "Електронні обчислювальні машини", який закінчив з відзнакою.
      У 1972 році почав працювати у Києві інженером у ПТО "Октава", згодом став старшим інженером. У 1978 році перейшов в Київське конструкторське бюро "Луч". З грудня 2003 року обіймає посаду Генерального конструктора — Генерального директора Державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро "Луч"» (ДП «ДержККБ "Луч"»). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 року № 921-р отримав повноваження генерального конструктора із створення та модернізації зенітних ракетних систем і комплексів протиповітряної оборони.
      ДП «ДержККБ "Луч"» є одним з провідних в Україні розробників складових частин комплексів авіаційного та протитанкового озброєння. Науково-технічний потенціал та виробничі потужності підприємства дозволяють виконувати постачання великого асортименту продукції військового призначення та надання широкого спектру послуг: проведення наукових досліджень та дослідно-конструкторських робіт, виготовлення та поставку продукції за технічними завданнями замовника; модернізація, ремонт та технічне обслуговування раніше поставленої військової техніки за вимогою замовника; післягарантійне обслуговування раніше поставленої військової техніки, навчання та підготовка технічних спеціалістів. У своїй повсякденній діяльності ДП «ДержККБ "Луч"» велику увагу приділяє науково-технічному розвитку підприємства, вдосконаленню виробничої бази, впровадженню нових технологічних процесів.
      За безпосередньою участю О.П. Коростельова в ДП «ДержККБ "Луч"» створено засоби автоматизованого контролю авіаційної спецтехніки, які відповідають світовому рівню. Комплекс "Гурт" успішно експлуатується в більш ніж 30 країнах світу та експортується за кордон. З 2002 року ДП «ДержККБ "Луч"» постачає (замість комплексу "Гурт") комплекс "Гурт-M", який забезпечує контроль та підготовку до застосування більше 50 різних модифікацій авіаційних ракет і коригованих авіаційних бомб, вихідний контроль ракет на заводах-виробниках, діагностування несправностей під час ремонту ракет, прогнозування технічного стану ракет при продовженні їхнього терміну служби.
      З проголошенням незалежності України для ДП «ДержККБ "Луч"» почався новий етап науково-технічної діяльності. За безпосередньої участі О.П. Коростельова з 1997 року ДП «ДержККБ "Луч"» вперше виконує науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи із створення протитанкових керованих ракет "Комбат" та "Стугна", призначених для стрільби з гармати МТ-12 чи танків різних модифікацій, керованих ракет класу "повітря-повітря" ближнього повітряного бою "Грань", керованих засобів ураження "Копер", які в подальшому відіграли важливу роль в підвищенні наукового і технічного потенціалу ДП «ДержККБ "Луч"», дозволивши розробити цілий ряд нових засобів високоточної зброї, таких як переносний протитанковий ракетний комплекс "Скіф"; перевізний протитанковий ракетний комплекс "Бар’єр", який встановлюється на башті бойової машини типу БМП (БТР), та його вертолітна версія "Бар’єр-В"; комплекс "Стугна-П", призначений для ураження танків та інших броньованих цілей, в тому числі оснащених сучасними засобами динамічного захисту; некерованих та коригованих авіаційних ракет для озброєння різних типів літаків та вертольотів.
      ДП «ДержККБ "Луч"» є Головним підприємством з розробки принципово нової для України спеціальної військової техніки. Затверджена розроблена ДП «ДержККБ "Луч"» комплексна програма зі створення цієї техніки. Для її реалізації ДП «ДержККБ "Луч"» працює в кооперації з більш ніж 30 науково-дослідними інститутами, конструкторськими бюро і промисловими підприємствами України із забезпечення замкненого циклу виробництва складних виробів спеціальної техніки. Організація цієї кооперації проводилась під керівництвом О.П. Коростельова. Вироби, що розробляються згідно цієї програми включені в розряд пріоритетних.
      Наряду зі створенням нових зразків військової техніки, використовуючи накопичений досвід та передові технології, в ДП «ДержККБ "Луч"» під керівництвом О.П. Коростельова розроблено цілий ряд виробів медичної техніки, побутових приладів та пристроїв, більше 20 видів товарів народного споживання.

      Указом Президента України Володимира Зеленського № 339/2020 від 22 серпня 2020 року за визначні особисті заслуги у зміцненні обороноздатності та промислового потенціалу Української держави, розробку новітніх зразків озброєння генеральному конструктору – генеральному директору державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро "Луч"» Олегу Петровичу Коростельову присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Кандидат технічних наук (2002). Доктор технічних наук зі спеціальності "Озброєння і військова техніка" (2008). Професор (2016).
      Заслужений машинобудівник України (24.09.2004, за багаторічну самовіддану працю, створення та освоєння унікальної вітчизняної техніки, високий професіоналізм). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1999, за створення і прийняття на озброєння виробу за темою "Комбат-М"). Нагороджений орденом "За заслуги" I (02.05.2018, за визначний особистий внесок у розвиток оборонно-промислового потенціалу України, створення сучасних зразків ракетного озброєння), II (21.08.2015, за значний особистий внесок у державне будівництво, консолідацію українського суспільства, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, активну громадську діяльність, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм) та III (19.08.2008, за значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 17-ї річниці незалежності України) ступеня.
      За редакцією О.П. Коростельова видано монографію "Теоретичні основи проектування ствольних керованих ракет" (Київ, 2007).