Корчак Андрій Богданович
(18.07.1964 – 18.02.2014)
 

Корчак Андрій Богданович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 18 липня 1964 року у місті Борислав Львівської області у родині колишніх політв'язнів, репресованих радянською владою. Згодом разом із родиною переїхав до міста Стрий Львівської області. З дитинства виховувався в релігійно-патріотичному дусі. У 1971-1981 роках навчався у стрийській середній загальноосвітній школі № 2. Після закінчення Львівського політехнічного інституту працював у мостобудівельному управлінні міста Стрий Львівської області, згодом – на місцевих будівництвах, приймав участь у будівництві храму. Був відповідальним і старанним спеціалістом. Через безробіття був змушений їздити на заробітки до Чехії, однак кожного разу повертався в Україну, без якої не уявляв свого життя. Був активним учасником Помаранчевої революції 2004 року.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був десятником третього десятка Стрийської третьої сотні. На Майдані робив усе, що було потрібно: рубав дрова, укріплював барикади, стояв на нічній варті, ходив на пікетування. Додому приїжджав лише на короткий перепочинок, щоб зустрітися з мамою. 18 лютого 2014 року отримав тяжку черепно-мозкову травму під час сутичок із бійцями "Беркуту" на вулиці Інститутській. Був шпиталізований до Київської міської клінічної лікарні № 17, де того ж дня помер. Похований у місті Стрий Львівської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Андрію Богдановичу Корчаку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. На честь Героя встановлено знак на алеї пам'яті Героїв Небесної Сотні Львівщини у місто Ходорів Жидачівського району Львівської області, біля Палацу культури (вулиця Грушевського № 29). 25 березня 2014 року рішенням сесії Стрийської міської ради частину вулиці Зеленої поряд зі школою, де навчався Герой, було перейменовано на вулицю Андрія Корчака. 5 вересня 2014 року у місті Стрий на фасаді будівлі стрийської середньої загальноосвітньої школи № 2 (вулиця Тараса Шевченка № 70), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 6 листопада 2014 року рішенням сесії Бориславської міської ради Андрію Корчаку присвоєно звання "Почесний громадян міста Борислава" (посмертно).

Корчак Андрій Богданович. Місто Стрий Львівської області