Конопльов Андрій Анатолійович
(29.04.1977 – 23.01.2015)
 

Конопльов Андрій Анатолійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 424/2018 від 12.12.2018)

орден Золота Зірка

      Народився 29 квітня 1977 року у селі Новомихайлівка Манського району Красноярського краю (Росія). Невдовзі родина переїхала на батьківщину матері – на Полтавщину, де оселилася в селищі міського типу Новооржицьке Оржицького району Полтавської області. У 1994 році закінчив Новооржицьку загальноосвітню школу, потім – Лубенське професійно-технічне училище № 12, де отримав спеціальність зварювальника. Цією справою і займався в житті, мав до неї хист, робив уміло та з любов'ю до своєї справи. Проживав у місті Пирятин Полтавської області. Протягом кількох років працював зварювальником на Пирятинському сирзаводі, потім трудився у Пирятинській філії ПАТ "Лубнигаз", де працював зварювальником на Пирятинській газовій дільниці. Захоплювався мотоциклами, був учасником байкерського руху.
      7 серпня 2014 року був мобілізований до лав Збройних Сил України та призначений на посаду стрільця – помічника гранатометника 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Закарпатської бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А1778, місто Ужгород).
      З 10 листопада 2014 року старший сержант А.А. Конопльов (позивний "Сєдой") приймав участь в антитерористичній операції на сході України. З 23 листопада 2014 року виконував бойові завдання на взводному опорному пункті у районі села Нікішине Шахтарського району Донецької області на Дебальцівському плацдармі, сектор "С". Постійно перебував на передовій. Неодноразово брав участь у супроводі караванів з доставки боєприпасів, озброєння, військово-технічного майна та продовольства на взводний опорний пункт.
      23 січня 2015 року в черговий раз російські бойовики здійснили наступ на взводний опорний пункт, застосовуючи при цьому стрілецьку зброю, танки та артилерійські обстріли. Старший сержант А.А. Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки, які вели вогонь по позиції. Підняв особовий склад відділення, сповістив командира взводного опорного пункту. В умовах, пов'язаних з ризиком для життя, не вагаючись, діяв впевнено, самовіддано: з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із танків противника, потім зумів підбити другий танк російських бойовиків. Але цей танк здійснив постріл і, внаслідок прямого влучання танкового снаряда, старший сержант А.А. Конопльов загинув. Завдяки його героїчним, рішучим та сміливим діям наступ противника було відбито, позиції утримано, а противнику нанесено значних втрат, в тому числі у живій силі. Похований у місті Пирятин Полтавської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 424/2018 від 12 грудня 2018 року за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому сержанту Андрію Анатолійовичу Конопльову посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Старший сержант.
      28 червня 2015 року у селищі Новооржицьке Полтавської області на фасаді будівлі Новооржицької загальноосвітньої школи, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.

Конопльов Андрій Анатолійович. Місто Пирятин Полтавської області. Вид 1


Конопльов Андрій Анатолійович. Місто Пирятин Полтавської області. Вид 2