Колодій Сергій Володимирович
(04.02.1981 – 28.09.2014)
 

Колодій Сергій Володимирович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 350/2016 від 23.08.2016)

Пам'ятники
Марки та монети

орден Золота Зірка

      Народився 4 лютого 1981 року у селищі Пересічне Дергачівського району Харківської області. Закінчив Гвардійський факультет військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
      З 2014 року капітан С.В. Колодій приймав активну участь в антитерористичній операції на сході України. Служив командиром роти механізованого батальйону 93-ї окремої гвардійської механізованої Харківської бригади Сухопутних військ Збройних сил України, яка дислокується у селищі Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області, військова частина А1302.
      З 1 серпня 2014 року разом зі своєю ротою захищав Донецький аеропорт. Технічно грамотний фахівець з бойової техніки, він не боявся проявляти ініціативу, був справжнім військовим професіоналом, одним з тих, на кому трималася оборона Донецького аеропорту.
      28 вересня 2014 року два російських танка Т-72 вискочили прямо на злітну смугу Донецького аеропорту зі сторони вулиці Путилівська Роща. Противнику вдалося домогтися раптовості – раніше ніколи танки російських бойовиків не виїжджати відкрито прямо на злітну смугу і не діяли так зухвало. Капітан С.В. Колодій на БМП, один і без прикриття, висунувся на злітну смугу, де був змушений вступити в нерівний бій з російським танком, даючи можливість особовому складу вийти з опорного пункту і не потрапити у полон. У ході бою загинув, внаслідок прямого влучання танкового снаряду у БМП, ціною свого життя врятувавши життя 20 військовослужбовцям. Похований у селищі Пересічне Дергачівського району Харківської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 350/2016 від 23 серпня 2016 року за особисту мужність, героїзм, вірність військовій присязі, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України капітану Сергію Володимировичу Колодію посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Капітан.
      Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (06.10.2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України).
      13 жовтня 2016 року у селищі Пересічне на фасаді будівлі комунального закладу "Пересічанський ліцей" (вулиця Сумський шлях № 137), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.
      У грудні 2019 року Укрпошта продовжила випуск серії художніх маркованих конвертів під назвою "Героям Слава!", започатковану у грудні 2014 року, один з яких присвячений С.В. Колодію.

Колодій Сергій Володимирович. Селище Пересічне Дергачівського району Харківської області


Колодій Сергій Володимирович. Селище Пересічне Дергачівського району Харківської області. Загальний вид