Клітинський Олександр Іванович
(15.05.1988 – 19.02.2014)
 

Клітинський Олександр Іванович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 15 травня 1988 року у селі Чернелівці Деражнянського району Хмельницької області у багатодітній селянській родині. Закінчив місцеву школу. Родина жила бідно, тому, щоб допомогти рідним, був змушений поїхати на заробітки до Києва.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Відразу після побиття 30 листопада 2013 року "Беркутом" мирних активістів приїхав на Майдані Незалежності у Києві, де став активним учасником Революції гідності. Був активістом однієї з сотень Самооборони Майдану. У ніч на 19 лютого 2014 року загинув під час пожежі у Будинку профспілок, де допомагав гасити полум'я та переносити поранених, аби вони не згоріли. Через те, що його тіло сильно обгоріло, встановити особу загиблого відразу не вдалося. Побратими, друзі та рідні сподівалися, що він зумів врятуватися з палаючого будинку. Його невпізнане тіло знаходилось в морзі по вулиці Оранжерейній до початку квітня 2014 року. 5 квітня 2014 року його поховали з почестями, як безіменного Героя Майдану, на Аскольдовій могилі у Києві. 8 липня 2014 року по результатах проведеного генетичного аналізу було встановлено, що досі не ідентифікований загиблий – це Олександр Клітинський.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Олександру Івановичу Клітинському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській.

Клітинський Олександр Іванович. Київ, Аскольдова могила