Кіщук Володимир Юрійович
(22.02.1956 – 18.02.2014)
 

Кіщук Володимир Юрійович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 22 лютого 1956 року у селі Новгород Розівського району Запорізької області у родині колишніх політв'язнів, репресованих радянською владою. Невдовзі після його народження родина переїхала на батьківщину матері у селище міського типу Димер Вишгородського району Київської області. Жили дуже бідно, тому деякий час виховувався у дитячому будинку. В 1964 році пішов до другого класу Димерської восьмирічної школи. Закінчивши вісім класів, вступив до Київського СПТУ, де здобув професію зварювальника. Потім служив у лавах Радянської Армії у Білорусії, в танкових військах.
      Був доброю, чуйною та працелюбною людиною, допомагав усім, хто до нього звертався, навіть надсилав кошти в центр для безпритульних тварин. З 1996 року займався приватною підприємницькою діяльністю, мав власний будівельний магазин, де торгував господарськими й будівельними товарами, різноманітними інструментами й побутовою технікою. Прокидався і починав працювати ще до сходу сонця. Йому постійно не вистачало часу, завжди поспішав.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років неодноразово приїздив на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Привозив на Майдан ліки та продукти. Завжди йшов на передову, незважаючи на те, що у нього не було навіть елементарного захисту, ні щита, ні каски. 18 лютого 2014 року поїхав на Майдан востаннє. Того ж дня загинув під час сутичок біля Верховної Ради внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у потилицю. Похований у селищі Димер Вишгородського району Київської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Володимиру Юрійовичу Кіщуку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 18 лютого 2015 року у Димері на фасаді будівлі Димерської загальноосвітньої гімназії (вулиця Леніна № 21), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. Того ж дня ще одна меморіальна дошка була встановлена на фасаді будинку № 6 на вулиці Горького, де він мешкав.

Кіщук Володимир Юрійович. Кладовище селища Димер Вишгородського району Київської області. Вид 1


Кіщук Володимир Юрійович. Кладовище селища Димер Вишгородського району Київської області. Вид 2