Кемський Сергій Олександрович
(15.11.1981 – 20.02.2014)
 

Кемський Сергій Олександрович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 15 листопада 1981 року у місті Керч Автономної Республіки Крим. Закінчив філософський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, де здобув ступінь магістра політології.
      З 2007 року мешкав у місті Коростень Житомирської області. Працював аналітиком Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для "Української правди", газети "День" та інших видань, перекладав з англійської. Був засновником та адміністратором ресурсу "Кооперативний рух".
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Починаючи з листопада 2013 року часто приїздив на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Був прихильником ненасильницького спротиву. Допомагав у створенні організацій взаємодопомоги у Коростені та на Майдані у Києві. На масовому київському мітингу 1 грудня 2013 року йшов у колоні профспілкових і правозахисних активістів з плакатом проти міліцейського свавілля. Про завдання Майдану як постійного інструменту прямої демократії та громадського контролю написав 19 грудня 2013 року в статті "Чуєш, Майдане?". 20 лютого 2014 року загинув на вулиці Інститутській у Києві внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила у шию. Похований у селищі міського типу Яблунець Ємільчинського району Житомирської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Сергію Олександровичу Кемському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 15 листопада 2014 року у Коростені на фасаді будинку (вулиця Жовтнева № 50), де у 2007-2014 роках жив Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 20 травня 2016 року розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації вулицю Жовтневу у Коростені було перейменовано на вулицю Сергія Кемського, а 18 травня 2019 року на початку цієї вулиці було відкрито анотаційний пам'ятний знак Герою.

Кемський Сергій Олександрович. Селище Яблунець Ємільчинського району Житомирської області. Вид 1


Кемський Сергій Олександрович. Селище Яблунець Ємільчинського району Житомирської області. Вид 2