Капуш Олександр Васильович
(27.07.1991 – 06.02.2015)
 

Капуш Олександр Васильович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 320/2017 від 12.10.2017)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 27 липня 1991 року у місті Ужгород Закарпатської області. У 2006 році закінчив 9 класів ужгородської середньої загальноосвітньої школи № 6 імені В.С. Гренджі-Донського.
      Вступив на військову службу за контрактом. Служив на посаді командира гірсько-піхотного відділення гірсько-піхотного взводу гірсько-піхотної роти 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А1778, місто Ужгород).
      З травня 2014 року старший солдат О.В. Капуш приймав участь в антитерористичній операції на сході України. Учасник оборони Луганського аеропорту, боїв за місто Дебальцеве Донецької області.
      6 лютого 2015 року в районі селища міського типу Чорнухине Попаснянського району Луганської області група розвідників, очолювана старшим солдатом О.В. Капушем, обороняла позиції від переважаючих сил російських бойовиків. У найскладніший момент бою на групу зі сторони противника кинули гранату. Старший солдат О.В. Капуш прикрив собою товариша, але сам загинув на місці від поранення осколком гранати у скроню. Похований у місті Ужгород Закарпатської області на Пагорбі Слави кладовища "Кальварія".

      Указом Президента України Петра Порошенко № 320/2017 від 12 жовтня 2017 року за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі старшому солдату Олександру Васильовичу Капушу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Старший солдат.
      Нагороджений нагрудним знаком "За оборону Луганського аеропорту" (посмертно).
      11 вересня 2015 року рішенням Ужгородської міської ради старшому солдату О.В. Капушу присвоєно звання "Почесний громадянин міста Ужгород" (посмертно). У березні 2016 року в Ужгороді розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації вулицю Мондока було перейменовано на вулицю Олександра Капуша. У травні 2016 року в Ужгороді на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 6 імені В.С. Гренджі-Донського (вулиця Польова № 22), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 28 червня 2016 року в Ужгороді на площі Віталія Постолакі було встановлено меморіальну гранітну плиту з іменами загиблих воїнів АТО, серед яких й ім'я Олександра Капуша. В Ужгороді на Пагорбі Слави кладовища "Кальварія" встановлено меморіальну скляну плиту з іменами загиблих воїнів АТО, серед яких й ім'я Олександра Капуша.

Капуш Олександр Васильович. Місто Ужгород. Кладовище Кальварія, Пагорб Слави. Вид 1


Капуш Олександр Васильович. Місто Ужгород. Кладовище Кальварія, Пагорб Слави. Вид 2