Калиняк Богдан Михайлович
(29.01.1961 – 28.01.2014)
 

Калиняк Богдан Михайлович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 890/2014 від 21.11.2014)

Пам'ятники

орден Золота Зірка

      Народився 29 січня 1961 року у місті Коломия Івано-Франківської області у родині колишнього політв'язня, репресованого радянською владою. Закінчив місцеву школу. У 1976-1980 роках навчався у Коломийському технікумі механічної обробки деревини (нині – Коломийський політехнічний коледж). Тривалий час працював слюсарем на місцевому заводі "Сільмаш", був дуже кваліфікованим фахівцем. У 1990-х роках пішов у приватний бізнес, займався побутовою технікою, відкрив свій магазин. Був людиною працьовитою, дуже чесною, не любив публічності і хвальби, з великим задоволенням йшов назустріч іншим. Мав веселу вдачу, був комунікабельним, жвавим, не міг всидіти на одному місці, любив активний відпочинок з рідними та друзями, вів здоровий спосіб життя, багато мандрував світом у справах, але відпочивав тільки на рідній землі – у Криму, в Одесі, бо вважав, що потрібно піднімати економіку своєї держави, а не чужої. Був активним учасником Помаранчевої революції 2004 року.
      Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини, відчував біль своєї держави, вболівав за її долю, підтримував її в боротьбі за свободу, прагнув їй добра та кращого майбутнього, мав активну громадянську позицію, не міг миритися з безправ'ям та соціальною несправедливістю, був готовий віддати заради рідної землі найцінніше – своє життя.
      Взимку 2013-2014 років декілька разів їздив на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. Підтримував активістів грошима, товаром. Практично без сну і відпочинку допомагав пораненим, пильнував за чистотою, залишався на нічні чергування, стояв на передовій. У січні 2014 року під час сутичок на вулиці Грушевського потрапив під струмінь водомету внаслідок чого заробив собі пневмонію. Додому повернувся 26 січня – хворим та втомленим, а 28 січня 2014 року помер в Івано-Франківській обласній лікарні. Похований у селі Велика Кам'янка Коломийського району Івано-Франківської області.

      Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Богдану Михайловичу Калиняку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".

      Ім'я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 25 квітня 2015 року у Коломиї на фасаді будівлі головного корпусу Коломийського політехнічного коледжу (вулиця Чехова № 20), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку. 15 травня 2016 року у центрі села Велика Кам'янка Коломийського району йому було встановлено пам'ятний знак; на фасаді будівлі Великокам'янського ліцею йому встановлено меморіальну дошку.

Калиняк Богдан Михайлович. Кладовище села Велика Кам'янка Коломийського району Івано-Франківської області